Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi baja lehet a hajamnak?

Mi baja lehet a hajamnak?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon töredezik a hajam, pedig mindent megteszek, hogy odafigyeljek rá:


- Vegán és szilikonmentes samponnal és balzsammal mosom

- Minden hajmosás előtt szűz kókuszolajat teszek rá pár órára

- Nem szárítom, nem vasalom, nem használok semmilyen hajformázót (lakk, hab, stb.)

- Napi 2 liter ásványvizet iszok

- Csak szárazon fésülöm, Tangle Teezer-el

- Lazán összefogott hajjal alszom

- 2 naponta 1-2 csepp argánolajat kenek rá

- Nem szoktam szorosan összegumizni

- 2 havonta vágatok a végéből

- Az egyetlen "káros" dolog amit teszek vele, a 2 havonta hajfestés (nem szőkítés), de azt sajnos muszáj az őszülés miatt


Mindezek ellenére minden egyes fésülködésnél törött szálak vannak a padlón. Alapvetően derékig ér a hajam, de a múltkor felfedeztem 1-2 tincset, ami már a vállamig visszatört! Tudom, hogy a törött végekkel már nem lehet mit kezdeni, de ha legalább meg tudnám állítani a további töredezést, már az is szuper lenne, mert nem szeretnék ilyen 20 centiket levágni a hajamból.


Szerintetek mitől töredezik még ilyen odafigyelés mellett is?



2017. febr. 24. 10:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valamilyen vitaminhiányod van?

Esetleg egy kis hormoningadozás, enyhe ösztrogén-dominancia?

A körmeid is szárazak, törékenyek?

A ciklusod rendszeres?

Ami a festést illeti, gondoltál már a növényi festékre? Az állítólag sokkal kíméletesebb a hajhoz, mint a vegyi.

2017. febr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A vitaminhiányra már én is gondoltam, hiszen külsőleg tényleg nem tudom, mivel tehetnék még többet.


A körmeimmel szerencsére nincs gond, olyan erősek és gyorsan nőnek, hogy alig győzöm levágni, a ciklusom is rendszeres.


Ha a növényi festék alatt a hennára gondolsz: egyszer már eljátszottam a gondolattal, hogy kipróbálom, de alaposan utánanéztem, és végül lemondtam róla. Sokkal több a macera vele, csak elég kevés fajta árnyalatot lehet kihozni belőle (pl a jelenlegi padlizsános - violettes színt sem), plusz ha nem tetszik, akkor utána már nem tudok visszatérni a rendes hajfestékre.

2017. febr. 24. 12:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Hajpakolássokal próbálkoztál már a balzsam mellett? Meg olajjal is kenhetnéd, többféle hajvédő kozmetikum egyszeres használata szerintem segítene megoldani a problémát-
2017. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a fésülködéstől töredezik, van akinek egyszerűen nem bírja a haja a fésülést, de vannak rá alternatívák. sok évig nem tudtam megnöveszteni a hajam, de mikor abbahagytam a fésülködést akkor egyből megnőtt, hiszen nem téptem ki a csomókat minden nap a fésűmmel, mert ez történik, bármilyen "kíméletes" meg ritka fogú is. hajmosás után amikor balzsamozol az ujjaiddal bontsd ki, óvatosan amíg végig nem tudod húzni benne az ujjad. utána törölközőnedvesen egy ritka fogú fésűvel kifésülheted (ha használasz valamilyen hajvégápolót, akkor fésülés előtt tedd rá). reggelente meg az ujjaidal rendezd el vagy ahol nagyon muszáj minimálisan fésüld meg. szerintem jobban megéri gyakrabban megmosni inkább mint szárazon fésülni, mert bármit csinálsz a fésű nem képes kibogozni a csomókat, csak belekadani és letépni.

ha esetleg hullámos/göndör a hajad akkor meg főleg tilos fésülni.

2017. máj. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!