Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan kell helyesen ápolni a...

Freedom_975 kérdése:

Hogyan kell helyesen ápolni a bőröm, hajam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Karácsonyra anyutól és aputól kaptam egy nagy csomagot, abban mindenféle szépségápolási dolgok voltak. Arctej, tonik, hajbalzsam meg minden. Az lenne a kérdésem, hogyan kell ezeket használni?


14 éves vagyok, ha számít a kor valamit a szépségápolásban. (Szerintem fontos.) Most az utóbbi időben egyre jobban érdekel, hogyan lehetek szebb, meg hasonló. Az internetem természetesen végignéztem kb. 6-7 oldalt a szépségápolásról, figyelmesen elolvastam, de mindegyik mást ír. Az egyik oldal azt írja: "Tonizálás után mossuk meg alaposan arcunkat!" A másik oldal: "Ha felvittük a tonikot, pár perc múlva jöhet rá az arctej."


Nem tudok rajtuk eligazodni. Amit szerintem érdemes tudnod, kedves olvasó és leendő válaszolóm, igen zsíros bőröm van, de csak 1-2 nagyobb pattanásom van, meg 3-4 "fekete pötty". Nagyon vigyázok a bőrömre, főleg az arcomon. Nem szoktam a pattanásaimat kinyomni sem, megvárom míg elmúlik. Rossz szokásom, hogy mindig az arcomat "fogdosom" piszkos kézzel. (Piszkos alatt azt értem, nincs fertőtlenítve mindig, úgy értem "átlagosan tiszta") Az utóbbi időben leszoktam róla, és sokszor mosok kezet, fertőtlenítem, hogy ha véletlenül is hozzáérek, ne túl nagy kárt okozzak, ha "lerántok" véletlenül egy varas pattanást/sebet.


A hajamról annyit, hogy gyorsan zsírosodik, igyekszem hetente 2x mosni samponnal, amit nem mindig sikerül betartanom, van, hogy többször mosom, de nem minden nap. Valamint ha nem vigyázok, és félvizes hajjal alszom el, másnapra korpás lesz. A hajam nagyon "kényes", ha lehet ezt a szót mondani rá, nem szereti ha vasalom, kreppelem, göndörítem. Gyorsan töredezik. Nagyon lassan nő. Nem szoktam "közvetlen hőnek" kitenni, azaz nem göndörítem, stb. hanem inkább előző este befonom, hogy hullámos legyen, de megesik amikor "makacs" és muszáj valamit kezdenem vele.


Ennyi lenne dióhéjban, remélem tudtok nekem segíteni. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

14/L



2016. dec. 25. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak random leemeltek a polcról egy csomagot, vagy utánanéztek a dolgoknak?


Milyen oldalakat olvastál, mert mindkettő ostobaság, ami itt van.


Az arctej egy lemosó fajta. Első lépés. Zsíros bőrre inkább géles vagy habzó arclemosót szoktak ajánlani, arctejet száraz bőrre vagy sminklemosásra.


Második lépés a tonizálás (ez kihagyható). Nem szabad alkoholos tonikot használni, még zsíros bőrre sem. Ráncosít és csak zsírosabb lesz tőle a bőr. Nem kell lemosni.


Tonizálás után a hidratáló krém jön. Zsíros bőrre általában mattító, gélállagú krémet szoktak javasolni.

2016. dec. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Utánanéztek, bár én is csodálkoztam rajta, hiszen édesanyámon életébe nem volt smink, csak nővéremtől tanulta ezeket.

Nekem olyan arctejem van, ami olyan krémes. Nem alkoholos. Van egy arcradírom is, szintén krémes. Ennyi van, ami az arcomra kell. A többi a fogaim és a hajam ápolására kaptam, meg tusfürdők, és testápoló.

2016. dec. 25. 16:45
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a tonik nem alkoholos, azt szerettem volna írni. :)
2016. dec. 25. 16:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés arcradír. Ezt nem kell minden nap.

Második lépés tonik, amit nem kell lemosni.

Haramid lépés arckrém. Zsíros bőrre mattító hatásút ajánlok, vagy olajmentes arckrémeket.

Hajápolásról annyit, hogy kètszer samponozz, és használj balzsamot. Töredezett hajvégek ellen pedig használj hajvégápoló olajat hajmosás alkalmával. Egyébként ha nagyon zsíros de még nem szeretnél hajat mosni, használj száraz sampont :) dm-ben a saját márkás 550 forint azt hiszem és hasznos dolog :) de ha nem akarsz erre költeni, akkor sima hintőpor is megteszi.

Remélem tudtam segíteni! ^^

2016. dec. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettetek! :)

Végül elkészültem, nagyon jól érzem magam, szerintem sikerült. :D

Holnap jön a 2 tesóm, bátyámnak a barátnője ért ezekhez, majd kérek tőle pár tanácsot. :)

Köszönöm még egyszer!

2016. dec. 25. 18:07
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés NEM a radír, hanem a tisztítás, ami minden nap kell, reggel és este.


Bőrradír bőrtípusnak megfelelően hetente 1-2x kell.

2016. dec. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!