Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan világosítsam a hajam?

Hogyan világosítsam a hajam?

Figyelt kérdés

Az eredeti hajszínem szőke, de kb egy éve befestettem feketére. Azóta folyamatosan hullik (hajmosáskor egész sok kijön). Én arra tippelek, hogy a festéktől hullik ilyen nagyon, mert előtte nem volt ilyen problémám.

Éppen ezért- meg mert kicsit már unom is ezt a színt- szeretném valahogy világosítani. A végső cél a szőke lenne, mert utána nem kellene festenem (a feketénél már 2-3 hét után nagy a lenövés ezért legalább havonta festenem kell).

Neki merjek fogni házilag, vagy csakis fodrászra bízzam? Lehet ebből szőkét csinálni pár lépésben? Nem fog még jobban hullani?


2010. ápr. 21. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha hullik,akkor ne kísérletezgess!Még egészséges hajnál is durva az otthoni világosítás.

Inkább fodrászhoz menj!Nem olcsó,de egyszer kifizeted és utána rendben lesz a hajad.Feketéből különben is nagyon nehéz normális szőkét csinálni....

Mi lenne,ha sötétbarnára festetnéd? (feketének látszik)Attól nem hullik és csak egy kicsit kellene világosítani(ami talán otthon is megoldható)Vagy mindenáron szőke a cél?

2010. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha leszivatod szőke lesz, de az is eléggé roncsolja a hajad.

De kérdezd meg a fodrászod, ő biztos tud vmi jót mondani!

2010. ápr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem értem, miért kell egy szép szőke hajat elcsúfítani feketével. Örülj, hogy szép szőke vagy! Én bezzeg világosbarna vagyok és szeretnék szép szőke lenni:S


a lényeg az, hogy mit csinálj!


Vegyél palette sötétbarna hajszínezőt (24 hajmosásig tartót) és azzal színezd a lenővést és a festett részt is 3-4 havonta. (kb. ennyi idő alatt kopik ki a színező), és ezt csináld addig, míg a töve le nem nő!

De ez legalább nem drasztikus, csak nem gáz a lenövés, mert a színező ki fog kopni, és marad az igazi hajad.


Ha mégis sötét hajat akarsz később, ajánlom a barna hajszínezőt (vagy feketét) hidd el, jobb, mint a festék.

2010. ápr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18:14 vagyok, remélem értetted. De ezzel nem leszel azonnal eredeti szőke, mint ahogyan a leszívással sem. De így is úgy is le kell növeszteni, így még maradhatsz sötét hajú egy darabig és a hajad épsége is megmarad.
2010. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia. valószínűleg allergiás vagy a parafeniléndiaminra, amiből a legtöbbet a fekete hajfesték tartalmaz. semmiképp ne otthon csináld, szaktudást igényel ez. ha nincs pénzed fodrászra, keress egy tanoncot, aki anyagáron megcsinálja neked, oktató felügyelete mellett!


ha jót akarsz a hajadnak, akkor nem pár lépésben leszel szőke. a minimum 3 lépésre számíts, (nekem 5 év fekete után 2 lépésben lett rezes világosbarna, de nem egységes, a hossza még sötétebb kicsit, pedig fodrászok vagyunk, és még nekünk sem sikerült tökéleteset alakítani).


esetleg vannak még kész hajradírok, pl. loreal effassor, vagy a selective oxy reload. ezek a mesterséges pigmenteket leradírozzák. a loral olcsóbb. nekem nincsenek személyes tapasztalataim, de többen mondták már, hogy jó. ha van kérdésed, írj nyugodtan.

2010. ápr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!