Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha kiszőkítem a hajam, akkor...

Ha kiszőkítem a hajam, akkor muszáj ráfesteni?

Figyelt kérdés
Szóval, ha a szőkítéssel is elérek olyan színt, ami tetszik, akkor is kellene rá festéket tenni, vagy lehet simán csak szőkíteni a hajat, majd a tövet megint amikor lenő?

2016. aug. 5. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

A hajvéged narancssárga,a hajtöved citromsárga lesz.Ha olyan hajat akarsz mint az Ötödik elem címu filmben a csajnak akkor ne fess rá!

Egyébként szőkítés után pigmentálni kell nem festeni.

Akár a krémfestéket oxi nélkül is elég felvinni mert akkorra a hajadban olyan mennyiségű oxidáló szer van,hogy továbbira nincs különösebben szükség.

2016. aug. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 bocs, de nem értek egyet, ez ugyanis teljesen az alap hajszíntől függ, nekem pl mindig elég ideig rajtahagytuk a szőkítőt, és sosem lett utána extrán színezve, nem volt rá szükség, a sárgulást pedig el lehet kerülni nagyon egyszerűen hamvasító samponnal, ha szükséges
2016. aug. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem muszáj. Csak ha szép hajat szeretnél akkor kell színezni is. Na persze nem drogériás szőke festékkel nyilván... a hajtövek újrafestéséhez meg elég a hajfesték majd. Szőkítővel csak agyonkárosítod a hajad feleslegesen.
2016. aug. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért nem drogériás hajfestékkel? Ugyanaz van benne, mint a divatos fodrászkellékesben.
2016. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Valószínűleg rosszul fogalmaztam - nem nagyon értek ezekhez még, most kezdek ezzel a témával foglalkozni.


Szóval mogyoróbarna hajam van, és a kiszőkítést úgy értem, hogy vannak ezek az anyagok, amik ugye leszívják a színt.


És láttam egy ismerősömön, hogy neki ilyen szép rezes vörös lett még a 2. próbálkozás után is, kb a 4. alkalommal lett olyan az eredmény, hogy szőkére lehetett festeni a haját.



Ha én csak idáig a rezes színig "szőkítem" a hajam, akkor arra mindenképpen kell valamilyen színező festék, vagy az maradhat úgy?

2016. aug. 22. 15:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen törvény hogy "kell", ha neked tetszik az elért szín ne fess rá, ha nem tetszik fess rá. Ennyi
2016. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De a hajamnak nem lesz baj, ha nem festek rá semmit?
2016. aug. 22. 16:55
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne baja?? Pont hogy megkíméled még egy réteg festéktől is
2016. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szőkítés során a pigmentek lebomlanak. A folyamat során többféle eredményt kapunk attól függően, melyik pigmentek tűntek el. Ezután lehet a megfelelő színezőt-festéket rátenni. Ha neked tetszik a rezes-sárgás, hát hagyhatod úgy, de ha rámész egy olyan színezővel mégiscsak szebb lesz, hiszen a hajon látszik, hogy az "csak" leszivatott és nem festett. Számomra ez igénytelen, de mindenki úgy gondolja, ahogy neki tetszik. A szőkítés után mindenképp kell a hajra balzsamot tenni, hogy visszazárjad a hajszerkezetet.
2016. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!