Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogyha egyetlen,...

Mit tegyek, hogyha egyetlen, eddigi szőrtelenítési módszer nem vált be?

Figyelt kérdés
Először borotváltam, nem emlékszem a végeredményre, legfeljebb arra, hogy gyorsan visszanőtt a szőr, szinte aznap. Később, kozmetikushoz mentem, és gyantáztattam, de 1-2 héttel utána teli lettem piros pöttyökkel, az érzékenyebb területeken (has, comb...) még jobban. Fura, hogy tényleg 1-2 héttel később, addig teljesen sima, és "pöttymentes" volt. Később, ajánlották többen is, hogy radírozzam le előtte a bőrt, meg is tettem, majd sikert remélve újra elmentem gyantáztatni. 1-2 hét, ismét piros pöttyök. Nem túl kellemes, mivel nem napokig látszanak, hanem több hétig. Aztán, a szőrtelenítő krémmel próbálkoztam, sima bőrre. Csak az volt, gondoltam, mi baj lehet, kipróbálom. Oké, pár nap, piros pöttyök, épp, mint a gyantánál. Ezt sem folytathattam. Szőrtelenítő krém érzékeny bőrre. Oké. Itt már tovább bírtam, érzékenyebb területeken megjelent pár piros pötty, de mégsem annyi, mint a másik 2 módszernél. Viszont, most is voltak... Most ezt sem használhatom? Milyen módszerekkel próbálkozzak már? A végleges szőrtelenítésre - jelenleg - nincs pénzem, szóval, mindenképp az "ideiglenes" megoldások érdekelnének, annak még jobban örülnék, aki saját tapasztalatokkal is rendelkezik, és hasonlóan érzékeny a bőre.
2016. júl. 14. 00:23
 1/3 anonim válasza:

szia! nekem is rettenetesen érzékeny a bőröm, nekem sem vált be semmi igazán. én elmentem bőrgyógyászhoz, abban a reményben, hogy majd ő segít mit tegyek. A tanácsa az volt, hogy ne szőrtelenítsek..mondom persze, tök jó, főleg hogy erős és nagyon sötét szőröm van, férfiak ezrei irigyelhetnék meg.. kizárólag a borotvát javasolta, abból is a legrosszabb fajtát, ami eleve nem vágja le teljesen a szőrt..mondanom sem kell milyen hamar visszajön.

Én ebbe "nem nyugodtam bele", elmentem kozmetikushoz és legyantáztattam, a bőrgyógyásznál kapott direkt nekem kevert krémmel kenegettem utána és mondhatni elmúlt a probléma :) bár nem ezt kellett tennem, nekem jó lett. talán próbáld meg te is egy orvosnál, hátha használ, de ennél több szőrtelenítési praktikát sajnos nem tudok..

sok sikert! :))

2016. júl. 14. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érzékeny bőrre egyedül a borotva a megoldás. Mert az ilyen bőr semmit nem fog bírni ami tövestül szedi ki a szőrt, vagy épp erős vegyi anyag...
2016. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Cukorpaszta? Volt, aki azt ajánlotta.
2016. júl. 14. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!