Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bölcsességfogtól hullhat a...

Bölcsességfogtól hullhat a haj? De nem köralakban foltokban, hanem általánosan mindenhol? 26/ L

Figyelt kérdés
Voltam már vérvételen, hormonvizsgálaton, fogászati panoráma rtg-en, gégészeten, nőgyógyásznál is, és mindenem negatív. Az egy egyik bölcsesség fogam romlásnak indult de nem fáj... Attól az egytől hullhat a hajam ? A homlokom feletti résznél alig van már hajam... Borzalmasan el vagyok keseredve :(

#hajhullás #bölcsességfog #nőihajhullás #fogmiattihajhullás
2016. jún. 24. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De akkor miért nem húzatod ki? Hagyod romlani? Elég undi.

Amúgy igen, hullhat ettől a haj.

2016. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, ha más gond nincs akkor valószínű hogy az a fog az oka. Előfordul.
2016. jún. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha a homlokod felett látod legjobban a hajritkulást, az általában hormonális okokra utal. Sajnos a hormonális hajhulláshoz nem kell kimutatható eltérésnek lennie a vérvételi eredményekben. Elég, ha helyileg a fejbőrödben kedvezőtlenül hatnak a hormonok a hajhagymáidra pl hajlam miatt.Persze a fogadat is érdemes helyretenni, illetve meg kéne nézetned magad egy hozzáértő bőrgyógyásszal. Azért még megkérdezem, milyen hormonokat néztek?
2016. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1 valaszolo: Holnap utan huzatom ki ! Sajnos az Sztk ban nem a kedvessegukrol hiresek a fogorvosok... A maganorvosra viszont heteket kell varni ugyh varnom kellett !

3 valaszolo : Mindenre kiterjedo hormonvizsgalatom volt. Sajnos az egeszsegugy katasztrofa Bp en !!! Egy honaposos a varakozasi ido minden borgyogyaszaton... Most a honvedkorhazba megyek jul.vegere kaptam idopontot, az Sztkban ranezett es felirta az Alpicort plussz nevu keszitmenyt, melytol ugy bekorpasodott hogy szoszerint hullik a korpa a fejebol... A hajam mosas utan mar masnapra zsirban uszo volt... Mikor visszamentem masik szteroidos keszitmenyt irt fel es meg csak meg sem nezte a fejboromet a 2 ik alkommal sem...

Irok majd velemenyt hogy segitett e a fogkihuzas.

2016. jún. 26. 08:21
 5/12 anonim ***** válasza:

kíváncsi vagyok. tesztoszteron (szabad, totál), DHEAS, androsztendion, SHBG, ösztrogén-progeszteron, FSH, LH, kortizol, ezek mind voltak? Pajzsmirigy (TSH, szabad t4 és t3, ATPO) is? A zsírosság és a korpásodás szintén gyakori hormonális hajhullásnál. Ha a fog kezelése után nem múlik, érdemes erre gondolni. Mint már írtam, NEM FELTÉTLENÜL kell a leletekben eltérésnek lennie a hormonális hajhulláshoz, elég egy rossz genetika akár...

Keress rá (női)androgén alopécia, ha ehhez hasonló a mintázata a hajhullásodnak (homlok, fejtető, halánték), akkor sajna erről van szó.De fotót is feltehetsz, ha gondolod. Nekem ez a bajom, és nem is nagyon látszik (még), csak én látom, hogy ritkább a kritikus helyeken. És volt vashiányom, pajzsmirigy alulműködésem, a manduláim gennyesek voltak.Ezeket kezelték, a hajhullás nagymértékben csökkent, de a ritkulás folytatódott. Nekem hormonális betegség miatt van.

2016. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És tudom, hogy katasztrófa az egészségügy, a legtöbb vizsgálatot magánban kellett intéznem, mert ahonnan lehetett, elküldtek , hogy nincs gond. Persze, hogyne.
2016. jún. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most várok, mivel kihúzattam a fogam... Majd jelzek lett e változás.
2016. júl. 8. 14:55
 8/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok , mint irtam jelentkezni fogok. Nos idaig semmi javulast nem tapasztaltam ! Ugyan ugy hullik a hajam... Voltam a honved k.-ban borgyogyasznal ( ha erdekel vkit leirom a nevet az orvosnak ) aki Plantur 21 sampont es hajszeszt irt fel valamint forcapilt. 4 honap a kura... Jelentkezem meg !
2016. júl. 30. 06:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem akarlak elkeseríteni, de ennek belső oka van, és a sampon, hajszesz, egyéb külső kezelések csak pénzkidobás.. orvos persze felírja :/

Egyébként ajánlom neked a Dr Lenkei féle multivitaminokat. Nálunk az egész család szedi, a 80 éves apukám kivirult tőle :)

2016. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Fene se tudja... Megvetettem a forcapilt igy beszedem...
2016. aug. 3. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!