Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőr, mit tegyek?

Pattanásos bőr, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már legalább 2 év óta pattanásokkal küszködöm, és mostanra nagyon elegem van. Használtam rá már antibiotikumot, ilyen krémet,olyan krémet, mézet most éppen egy bio tonikot.De nem múlnak el. Van egy aloe vera növényünk, arra gondoltam, ha a levele tartalmát rárakom az arcomra, segíthet? Vagy valami egyéb dolgot tudnátok ajánlani? Már kétségbe vagyok esve...

Köszönöm!


2016. márc. 6. 14:47
 1/8 anonim válasza:
Én fogkrémet tettem rá és nagyon hamar elmúlt
2016. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mindegy milyen fajtát?

És nem szárította a bőröd ki?

2016. márc. 6. 14:52
 3/8 Sunshinedoll ***** válasza:

A Fogkrém nem jó, mert de, szárít és a fluorid meg a mentol irritálja a bőrt.

Próbálj szalicilsavas (BHA) hámlasztókat, olyan hidratálót vagy szérumot, amiben gyulladáscsökkentő hatóanyagok vannak, kezelésre jó lehet a benzoyl peroxidos termékek, mint pl a Akneroxid, próbálkozhatsz retinoidokkal, a retinolos krémeket te is meg tudod venni, a tretinoinosakat receptre írják fel, ezek jóval erősebbek, és elképzelhető, hogy eleinte szárítani fognak, a benzoyl peroxid is szárít, egyébként, használj hidratálót. Illetve használj minden nap fényvédőt, ugyanis a gyulladt bőrt nem akarod még inkább irritálni az UV-sugarakkal.

2016. márc. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem fogkrém bevált, de csak homlokon (leszárította), arcon nem, úgy tűnik, ott zsírosabb a bőröm :/ Akneroxid jó ötlet. Különben nekem még a napozás is segített, bár ezt csak tavasszal-nyáron vetem be, asszem UV sugarak pont segítenek, természetesen ne aszalódjál órákig, pár perc naponta elég (szolit nem javaslom, jobb a természetes :) ), nekem ilyen időben sokkal szebb a bőröm.

Amúgy hány éves vagy?

2016. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
5 éves vagyok. Köszönöm a válaszokat. Ha ma kipróbálom a Aloe verat segíthet? Mert ilyen hirtelen nem tudom azokat beszerezni, amiket írtatok.
2016. márc. 6. 17:41
 6/8 A kérdező kommentje:
ja, félreírtam. 15 éves vagyok.:D
2016. márc. 6. 17:43
 7/8 anonim ***** válasza:

TEAFA olaj!!


[link]


[link]


Meg van egy teafás body shoppos géles állagú krém ami egyszerűen elképesztően jó.


Viszont ha drágábbakat is szeretnél kipróbálni akkor ajánlom a vichy normaderm arctisztítóit.teljesen hypoallergének, semmi parabén..stb viszont azok jóval drágábbak 3-6000, de nagyon tudom ajánlani őket.

Patikába lehet kapni, de rendelni is lehet a netről, iparfumeria.hu ott olcsóbb.


Én ezeket használom és a csúnya pattanásos/miteszeres bőrömből lett egy makulátlan bababőr. :O :D

2016. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A méz szárazbőrre jó egyébként :/
2016. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!