Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A sütőtökbelsőt mire lehet...

A sütőtökbelsőt mire lehet felhasználni a szépségápolásban?

Figyelt kérdés
Ma - Halloween alkalmából - az öcsémmel faragtunk egy nagy (7kg) tököt, aminek egy nagy tálnyi belseje volt. Nem szeretnénk kidobni, esetleg valakinek van valamilyen ötlete, hogy mire lehet felhasználni? Arc-, illetve hajpakolás készíthető-e belőle? És, ha igen, akkor receptet is kaphatnék hozzá? Valamint, ha valaki tud csatolni egy videót vagy egy weblapot a témában, azt megköszönném:)

2015. okt. 31. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem csak simán süssétek meg, és egyétek :D

van benne sok jó dolog (béta-karotin, C-vitamin) szerintem így a legegészségesebb.

2015. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Edd meg, sok benne az antioxidáns.
2015. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A sütőtökbelsőt is meg lehet sütni és enni? Azt, ami tele van maggal és ilyen 'nyálkás', pókhálószerű?
2015. okt. 31. 20:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt ételkészítésnél ki szokták kaparni. Szóval azt nem hinném. A mag csak pörkölve ehető.
2015. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Titkos Akárkiné válasza:

Szia:) Ha még aktuális a kérdésed akkor küldök néhány szépségápolásban is felhasználható javaslatot.

Ha szeretnél esetleg hajat ápolni akkor így használd fel, hogy egészségesebb és csillogóbb legyen a hajkoronád:

Először is egy tálkába rakd bele a felhasználandó sütőtököt. Nem fontos az összeset beletenni, csak ahogy a hajad hosszára gondolod. Igazából nem gondolom, az ilyen házilag elkészíthető "kenceficéknél" az arányokra annyira oda kellene figyelni. Szóval a sütőtökhöz keverj egy kis joghurtot, majd valamilyen olajat, itt pl. kókusz-, ricinus-, argán,- vagy esetleg olívaolajra gondolok.Ezt a furcsa állagú "készítményt" szűrő segítségével passzírozd át, hogy a sütőtökbelsőből a nem odaillő dolgokat ne kend a hajadba, mert nem lesz könnyű kiszedni belőle! Az elkészült masszát kend a hajadra, különösen odafigyelve a hajhosszára, hogy ne csak a fejbőrödbe masszírozd. Tekerd be egy törülközőbe, majd hagyd rajta egy ideig. Minél tovább szívódik fel, annál hatásosabb lesz a végeredmény.Samponnal, mosd ki, figyelj arra, hogy olaj is távozzon el belőle, többször mosd át.

Arcápolásban is könnyedén feltudod használni. Ha egy hidratáló arcmaszkot szeretnél szeretnél elkészíteni, az alábbiakra lesz szükséged : 2 ek. sütőtökbelső 1 ek. joghurt vagy tejföl 2 ek. méz és 1 tojásfehérje. Először a fehérjét verd fel, add hozzá a tejfölt, a sütőtököt és a mézet, majd keverd őket össze. Az elkészült masszát vidd fel a megtisztított arcbőrre, a szem környékét kihagyva, majd 15-20 perc hatóidő után mosd le.

Ezeken gyűjtöttem neked össze, remélem feltudod használni és évezni a szépülést!:)

Ui.: Nem olvastam át amit írtam, tehát az esetleges hibákért elnézést :DD

2015. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! Hát most már ki lett dobva, de jövőre tudni fogom, mit kezdjek vele:)
2015. nov. 10. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!