Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 18 éves vagyok és vékonyodik,...

18 éves vagyok és vékonyodik, ritkul a hajam, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
A homlokomon elég érdekesen ritkul a hajam, jobb oldalt sokkal ritkább és erőtlenebb, bal oldalon viszont még szépen megvan a vonala, valamint úgy látom meg úgy érzem, hogy hátul a forgómnál is sokkal ritkásabb a hajam. Nem vagyok benne biztos, hogy genetikai kopaszodás, de ha az akkor szeretnék biztosra menni. Kihez érdemes forduljak? Ki tudna nekem ebben a kérdésben segíteni?

2015. okt. 28. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Bőrdoki.
2015. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vegyél Alpicort-ot a gyógyszertárban.2500 Ft körül van.
2015. okt. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valami gyulladás nincs a szervezetedben? Rossz fog?
2015. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ételallergia, intolerancia is okozhatja. Főleg a tejtermékek.
2015. okt. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyan ezzel a problémval küzdök jómagam is lassan egy éve. Ugyan olyan idős vagyok mint te.


Fordultam bőrgyógyászhoz, azonban az tenni nem tudott ellene, felírt egy pár teljesen felesleges mű terméket, amelyek persze nem használtak. Belekeztem egy természetes kezelésbe, melynek keretében csalános készítménnyel (házi) mostam a hajamat 3 hónapig. Ennek ellenére hullott tovább.


Multivitamint szedtem és szedek is a mai napig. Ennek ellenére sem áll le a hajhullásom, ami mindinkább hajmosás után érzékelhető jobban.


Amit tanácsolni tudok, hogy próbáld a figyelmedet elterelni a tényről, hogy hullik a hajad. Már az is sokat segít, ha pszichésen tisztázod magadban a problémáidat és megtalálod valahol belül az egyensúlyt, harmóniát. A hajhullás leggyakoribb kiváltója a stresszes életmód, a helytelen táplálkozás, a hormonális problémák (tesztoszteron, ösztrogén szint megváltozása), illetve a pszichés problémák, melybe sorolhatjuk, hogy állandóan csak a hajhullással foglalkozik az illető.


A vitamint szedd továbbra is, felejtsd el a tényt, hogy hullik a hajad, a stresszt, ha van akkor győzd le, táplálkozz egészségesen és ne kenj semmi mű vegyszert és készítményt a hajadra, mert az csak ronthat az állapotodon, pláne, ha allergiás vagy valamelyik készítményre és nem tudsz róla. Érdemes sampont is váltani, áttérni a természetes összetételű Herbária csalán, vagy bojtorján samponra.


Ha gondolod lehet egy pajzsmirigy hormon, férfi és női nemi hormon szintet nézetni.


Azt azonban ne felejtsd el, hogy a hajhullás nem minden esetben egy betegség. Napi 20-50 szál hajad természetes, hogy kihullik. Az már nagyobb gondot jelent, ha ennél több szálat veszítesz el. Érdemes egyszer megszámolni egy napon keresztül a kihulló szálakat!

2015. nov. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A negyedik válaszoló vagyok, de akkor leírom az én történetemet is.

Kb 14 éves koromtól hullott a hajam napi 100-200 szál, vagy még több is. Minden szart kibróbáltam, bőrgyógyásznál is voltam, aki megnyugtatott, hogy nyugodjak meg, mert 20 évesen kopasz leszek. A hajhullás néha abba maradt, máskor nem, amit nem nagyon értettem. 15 évvel később, vagyis tavaly anyagi okok miatt egy jóidőre abbahagytam a tejtermékek fogyasztását. Tehát mindent, ami valamilyen formában tejet tartalmazhat: tejföl, csoki, palacsinta, főzelékek, kekszek, kifli, stb. És láss csodát, teljesen abbamaradt a hajhullás, illetve normalizálódott.

Jelenleg, ha veszek valami tejfélét, akkor az termelői gmo mentes tej. Attól valahogy nincsen bajom. Szóval én arra a következtetésre jutottam, hogy az állatnak adott hormonok és antibiotikumok okozták nálam a hajhullást.

Szóval én azt javaslom, hogy próbáld ki egy teljesen tejmentes étrendet egy hónapig és ha nincs változás, akkor más a bajod. Meg persze nem árt használni egy hajdúsító sampont, mert az elvékonyodott hajszálak könnyebben kihullanak.

2015. nov. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nskem ugyanez volt a problémám, és hormonzavar, illetve a pajzsmirigy alulműködés okozta nálam. A ricinusolaj nekem bevált, de idő kellett hozzá. Na meg persze a gyógyszerek a hormonháztartásom rendbe tételére
2015. nov. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!