Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz vagy nedves hajra...

Száraz vagy nedves hajra érdemesebb felvinni a hajpakolást? Miért? 16/L

Figyelt kérdés
2015. okt. 24. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én előtte mindig bevizezem a hajam, könnyebb eloszlatni.
2015. okt. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rá szokták írnia bolti hajpakolásra hogy nedves hajra vigye fel, azért mert azt az egész hajra fel kell vinni könnyebb eloszlatni nedves hajon,hajmosás közben pedig már eleve nedves a hajad.Én úgy szoktam,hogy sampon,aztán leöblítem aztán balzsam, leöblítem aztán hajpakolás azt hagyom amíg rá van írva és leöblítem ennyi.Ha házi hajpakolásra gondoltál pl.tojásos vagy ilyesmi,azt száraz hajra vinném fel mert nem folyhat le mindenhova nem úgy mint fürdés közben a bolti hajpakolás.szóval szerintem csak praktikussági okok miatt hol így hol úgy.
2015. okt. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen pakolásról van szó. Bolti hajpakolást nedves hajra, és ilyenkor balzsamot nem kell használni előtte hiszen a kettőnek ugyanaz a hatása.

Ha olajos pakolás, argán, kókusz, azt száraz hajra kell mert a nedves haj nem szívja magába az olajat.

2015. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Látom elég régi kérdéshez tévedtem, de úgy érzem nem hagyhatom így itt ezeket az infókat a kövi generációnak!:D Szóval a balzsam és pakolás nem ugyanaz és nem is csak praktikussági különbség van a nedves és száraz felvitel között. Egy pakolás feladata behatolni a hajszálak belsejébe és ott x hatásokat kifejteni, a balzsam célja pedig a kutikula lezárása, a hatóanyagok bent tartása. Tehát nem célszerű felcserélni a sorrendet és nem is váltja ki egyik a másikat, pakolás hatóanyaga beépül, balzsamé csak kövi hajmosásig kell tartson. Véleményem szerint a balzsam elhagyható illetve helyettesíthető sokkal jobb természetes záróval.
2022. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!