Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ilyenkor mi a teendő (szőrtüsz...

Ilyenkor mi a teendő (szőrtüszőgyulladás)?

Figyelt kérdés

Tegnap leepiláltam a bikinivonalamat,és a szeméremdombomon nagyon csúnyán begyulladt utána a bőr.Konkrétan egybefüggően vörösödött ki,mintha felhorzsoltam volna.Még soha nem fordult ilyen elő.Természetesen lefertőtlenítettem utána a bőrömet,epilálás előtt pedig megmosakodtam,így nem tudom mi lehetett a gond.

Most kenegetem szőrtüszőgyulladásra való fertőtlenítős krémmel(kb óránként,amikor mosdóba megyek),olyan ruha van rajtam,hogy ne nagyon érintkezzen ezzel a területtel,de nem tudom mit tehetnék még.Kicsit be vagyok pánikolva,mert még soha nem fordult ilyen elő.Szerintetek milyen krémet vegyek rá?Melyik a legjobb ilyen jellegű problémára?Mi az amire oda kell figyelni ilyenkor?

Olvastam házi gyógymódként,hogy kamillateás jeges kendőt kell rátenni az érintett területre,az húzza le a gyulladást,szerintetek kipróbáljam?Árthatok ezzel?

Előre is köszönöm a válaszokat,és ha nem kérek túl sokat,pár nyugtató szó,most nagyon jól esne:)


2015. aug. 30. 16:14
 1/2 anonim válasza:

Szia! Szerintem menj el egy kozmetikushoz, ő biztos tudja mi a helyzet. :)

Bár a leírtak alapján nem hiszem h szőrtüsző gyulladás lenne, de hát egy kozmetikus jobban ért hozzá ;)

2015. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a kamillás dolog sem rossz ötlet, de a fertőtlenítőkrémed úgyis megcsinálja a dolgát, csak türelem.
2015. aug. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!