Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon gyorsan zsírosodik a...

Nagyon gyorsan zsírosodik a hajam mit tudnék vele csinálni?

Figyelt kérdés
fructis zsíros hajra való sampont használok de ennek ellenére 2 nap alatt bezsírosodik mit tudnék ez ellen csinálni?
2008. szept. 6. 18:52
 1/6 anonim válasza:
ha fiu vagy akkor vágasd le.
2008. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
lány vagyok
2008. szept. 6. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha lány vagy akkor bal oldalt írdd be a keresőbe h zsír
2008. szept. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hülyeségnek tűnik, de a megoldás: mosd kevesebbszer!

Saját tapasztalatom: régen nekem is irtózatosan zsírosodott a hajam, egy időben minden egyes nap meg kellett mosnom! Aztán egy idő után elegem lett ebből, meg lusta is voltam a napi hajmosáshoz... Áttértem a kétnaponkénti mosásra, a második napon eleinte már borzasztóan éreztem magam, aztán egyre kevésbé tűnt fel a különbség. A hajmosások számát ekkor ismét csökkentettem: hetente kétszer. Négy nap után eleinte már ekkor is tiszta zsír volt a fejem, aztán azt vettem észre, hogy megint hozzászokott a hajam. Később ötnaponta, majd hatnaponta mostam hajat. Jelenleg úgy állok, hogy minden vasárnap mosok hajat, azaz heti egyszer, az eredmény pedig magáért beszél: még hat nap után is teljesen jól néz ki a hajam, nem látszik rajta, hogy zsíros lenne. Azért a heti hajmosásnál megmaradok, nekem ennyi kell a jó közérzethez.

A megoldás tényleg pofonegyszerű: minél gyakrabban mosod le a bőröd által termelt természetes zsírt, és lúgozod ki a fejbőrödet, a szervezet annál vehemensebben kezdi pótolni a zsírt, így gyorsabban zsírosodik a hajad. Logikus... :)

2008. szept. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindenkinél ilyen egyszerű. Én is azt hittem, hogy ez a megoldás, de nálam nem hozott eredményt, 3 hónap után sem. Dr. Immun hajszeszt használtam, de az eredményről nem nagyon tudok beszámolni mert csak 2 hónapig használtam, és ezt kúra szerűen legalább 3 hónapig kellene, hatóideje max. 6 hónap. Van samponja is, de az önmagában nem elég. Nem volt rossz, csak nekem túl költséges, mert nem vmi sokáig elég egy üveg. :(

Szerintem a samponokhoz ne fűzz sok reményt. Lehet, hogy genetika, étrend, hormonális probléma. Nekem homeopátiás gyógyszereket ajánlottak, de én abban nem hiszek. Hajanalitikus, bőrgyógyász aki még segíthet. (kivéve ha kénes sampont ajánlanak, nekem majdnem tönkretette a hajamat és nagyon büdös is!!! Nem ajánlom)

2008. szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
probléma megoldva. hála a 4. válaszadónak köszi :D
2008. szept. 15. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!