Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sok nő, akiknek az arcuk...

Sok nő, akiknek az arcuk telestül van tele aknékkel és hasonló bőrhibákkal és csomó pénzt költenek különböző márkás alapozókra és sminkekre, ahelyett azta pénzt miért nem költik bőrorvosra és kezelésekre?

Figyelt kérdés

2015. júl. 17. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem mindenki engedheti meg magának, hogy havonta többezer forintot kozmetikusra, meg a bőrgyógyász által felírt szintén többezer forintos gyógyszertári kencékre költsön. Egy 2000 Ft-os alapozó meg 2-3 hónapra elég.


Az is lehet, hogy már ráköltött egy raklapnyi pénzt és semmi nem segített, lézerre meg nem futja.


Ha kötelezően gyógyszert kell szednie valamire és annak az egyik mellékhatása, hogy pattanásokat okoz, akkor meg mit csinál?


Napallergia is okozhat pattanásokat, kiütéseket, arra meg szteroidos gyógyszert szoktak adni, ami oké, hogy enyhíti a tüneteket, de kicsinálja az ember máját.


És még csomó más oka lehet, csak egy kicsit bele kell gondolni...

2015. júl. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én bőrhibáimról senki nem tudta megállapítani hogy mi okozza. Jártam már orvosoknál, kozmetikusoknál, mindenféle vacakot kentem magamra, szedtem gyógyszereket is. Egyiktől sem lett jobb semmi, próbáltam házi kotyvaszokat is meg bio cuccokat, mindent már. Ennek ellenére még mindig itt vagyok 29 évesen pattanásosan, szóval marad az alapozó, korrektor. Amikre mellesleg nem költök sok pénzt, kb fél évente 5000 ft. A gyógyszerek, kezelések ennél jóval drágábbak voltak.
2015. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

jajgec i de bírom az ilyen okos embereket. az akné nem bőrhiba, hanem betegség és nem olyan egyszerű eltüntetni, még 'bőrorvossal' sem, ahogy te nevezed. ez nem úgy megy, hogy bemész az orvoshoz, felír egy csodaszert és bumm, holnapra tökéletes bőrrel ébredsz. amúgy meg, mi baj a márkás sminkkel? amíg tart a gyógyulási folyamat (hónapokat, éveket is jelenthet), addig miért ne korrigálhatnák valahogy a hibákat?


persze az más kérdés, ha valakinek azért csúnya a bőre, mert igénytelen rá, nem tisztítja, csak sminkeli. de az aknétól tényleg nem ilyen egyszerű megszabadulni.

2015. júl. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

30 elmúltam, a bőröm sokkal csúnyább, mint tini koromban volt. gátlásos vagyok, pedig korábban egy vidám, bulizós csaj voltam. ma az arcom miatt nem szívesen megyek emberek közé.


mindent végigjártam, amit lehetett. voltam bőrgyógyásznál, nőgyógyásznál, endokrinológusnál, allergológusnál, laborban, fogorvosnál, egyik sem tudott mit mondani. ha fel is írtak valamit, nem lett jobb. vagy csak kívülről, tüneti kezelés volt. belül nem találtak semmit.


szerinted semmit nem kéne magamra kennem, ezek után? egy kicsit se enyhítsem, egy kicsit se legyen elfogadhatóbb a fejem?


ja azt nem is írtam, hogy ezek szinte mind magánrendelések voltak, a fogorvos kivételével. nem tb által finanszírozott sztk-kba jártam, hanem mindig időpontra, szakorvoshoz, magánbiztosítással.

2015. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!