Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fejbőr viszketéssel el lehet...

Fejbőr viszketéssel el lehet menni a bőrgyógyászatra?

Figyelt kérdés

Látszólag nem látható semmi a fejbőrömön, mégis ha megmosom is már aznap elkezd viszketni szinte mindenhol. 1-2 naponta mosom a hajam, mert akkor egy kicsit megnyugszik. Hát ha egy helyen sokat vakarom akkor potyog valami a hajamból(gondolom a fejbőrőm, amit levakargatok). Vagy ez is korpa lenne? Mert amúgy nem látni.

Eddig félhosszú hajam volt, most levágattam, hátha elmúlik, de semmi változás.

Amúgy csalános Médea sampont használok korpás hajra. Ha csak sima sampont használok, akkor sokkal jobban viszket.

Amúgy lehet, hogy ki van száradva csak a fejbőröm?


2010. márc. 1. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:

lehet hogy ki van száradva és lehet hogy tetves vagy. :S

szerintem keress egy szakértőt.

2010. márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jajj, de mitől lehetnék tetves? Nem is járok nagyon sehova. :(

Ilyen rossz időben csak itthon voltam a 14 hónapos kislányommal.:S

2010. márc. 1. 16:54
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp bejelentkezek, csak nem voltam biztos benne, hogy lehet menni oda.
2010. márc. 1. 16:55
 4/6 anonim ***** válasza:

ha tetves lennél azt észre lehet venni ugy ha sűrű fogú fésűt végighúzol a hajadon majd papírszepibe törlöd és összenyomod, ga piros pöttyök lesznek rajta akkor az ciki...

de a sima viszketéssel is be lehet jelentkezni rengetek oka lehet a vitaminhiánytól kezdve, ekcéma, gomba, szimpla kiszáradt fejbőr... ha az utolsó a ludas arra is tudnak adni valamit hogy elmúljon

2010. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már nem aktuális, de lehet, hogy pikkelysömöröd van? Menj el bőrgyógyászhoz, lehet attól hámlik a bőröd.
2010. ápr. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nem tudom, aktuális-e még, de azért leírom, hátha másnak is hasznos.


Nekem is ugyanez volt a problémám, ez bizony korpa, amit gomba okoz. A fejbőrön lévő faggyúval táplálkozik, irritálja a fejbőrt, amit így gyorsabb megújulásra késztet, tehát a felső hámréteg gyorsabban hámlik le, mint normális esetben. Én is elmentem bőrgyógyászhot, felírt egy kénes-szalicilsavas krémet, amivel pár napig kentem a fejem, illetve ajánlott samponokat, amikből az egyiket (Bioderma Nodé DS+) elhasználtam. Most úgy tűnik, megszűnt a probléma.... remélem legalábbis.


Akinek hasonló problémája van, mosson hajat gyakran. Ezt is a bőrgyógyász mondta. Nem árt az sem, ha valaki minden nap hajat mos.

2010. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!