Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bajusz 'vasalás' Ötletek?

SimkoL kérdése:

Bajusz 'vasalás' Ötletek?

Figyelt kérdés

Méretes bajuszom kezd lenni, az ajkam alatt már kb. 10 cm-re lóg(na) le, csak vissza 'pöndörödik'. A hajam is természetesen hullámos, nem göndör, amíg rövid, később már 25-30 cm-nél 'kiegyenesedik'. Szeretném ha a bajuszom 'egyenes' lenne, de nem szeretnék hajzselét és hasonló akármit rárakni.

Még mielőtt valaki megszólna nem vagyok bunkó paraszt, ez valamilyen szinten dac - nyugdíjas rejtjelző, informatikus, programozó vagyok -.

Gondoltam rá, hogy hajsütővel megpróbálom visszafelé irányítani, de nem tudom az meddig tart - mármint a hatása -. Hallottam róla, hogy vannak erre valami féle samponok, krémek, de ciki lenne ezzel a kéréssel itt nálunk a faluban beállítani a boltba - így is elég 'érdekes' embernek tartanak, hogy férfi létemre még kocsmába sem járok, pedig bírom a piát, fél liter 'korosabb' - értsd 50 fokon felüli - pálinka csak a bemelegítés.

Bár az asszonynak sem tetszik - az unokák már megszokták, igaz a legkisebb még sír ha meglát :) - de nem szeretném levágni.



2015. máj. 12. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:
A bajuszt nem lehet hajvasalóval kivasalni, mert a bajusz szőrszála sokkal keményebb és vastagabb, mint a hajszál. Tehát nem fog engedelmeskedni a hajvasalónak. De egy próbát megtehetsz, csak arra vigyázz, ne égesd le. Ha leégetted az egyik oldalon, akkor hozzá kell vágni a másik oldalt is. A hatása kb. 1-2 napig tart. Ha vizet ér, azonnal elveszíti a hatást, visszaáll eredeti kunkorira. Vagy csináld így: :D [link]
2015. máj. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az asszony már ezért a pár centiért is haragszik :). Egyszer volt kb. 18-20 centis szakállam, hát mit ne mondjak nem én voltam a házikedvenc. Amikor levágtam a saját kutyám majdnem megharapott mikor jöttem haza este mert kölyök korától szakállasan ismert. ... az asszony meg csupaszképűnek, az esküvői fotón még szem..spirállal volt kihúzva a bajuszom, hogy látszódjon.
2015. máj. 12. 16:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Hajvasaló hatása addig tart, amíg pára nem éri, akkor visszaáll eredetire. Tehát egy szobában elücsörögve akár napokig úgy marad, de kinn, a reggeli-esti párás-ködös időben fél perc alatt visszagörbül. (Tehát értelmetlen.) Illetve arcmosásnál a víztől szintén.


Vannak ilyen-olyan csodaszerek, amivel tartósan (brazil keratinos), vagy véglegesen (yuko) lehet egyenesíteni, de ez nem átlagos mezei fodrászatokban van, meg aztán elég furcsán néznének, gondolom ilyen kérés még nem volt. Ettől még megcsinálható, rajtad múlik, hogy bevállalod-e. Egy női hajnál fél napos procedúra, egy bajusz gondolom se perc alatt meglenne, csak annyi, amennyit áznia kell a különféle szerekben...


De kezdetben egy hajvasalót is ki lehet próbálni. (Nem szabad 2 másodpercnél tovább rajta hagyni, kb. 20 mp alatt szó szerint szétégne.)

2015. máj. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!