Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Merjek elmenni kozmetikushoz,...

Merjek elmenni kozmetikushoz, vagy csak rosszabb lesz tőle?

Figyelt kérdés

Tinikorom óta nagyon csúnya az arcbőröm, mindig tele volt pattanásokkal és mitesszerekkel, voltam vele 4-5 alkalommal kozmetikusnál, de utána 2 hétig úgy nézett ki az arcom mint akit összevertek, és nem volt semmi pozitív változás. Kipróbáltam mindent ami csak van, az összes bőrradírt, lemosót, tonikot, krémet, stb. Talán a Vichynek a normadermje jött be a legjobban, aztán 22 évesen kb, mikor még mindig nagyon csúnya volt az arcom, kipróbáltam a manna szappanját és az majdnem teljesen helyrehozta, úgyhogy azóta is azt használom, és pattanásaim nincsenek, egyenletes színű lett a bőröm, viszont a mitesszerek sok helyen megmaradtak. Szeretném kitisztíttatni kozmetikussal, hátha nem jönne vissza, de nagyon félek tőle hogy megint úgy fogok kinézni mint akit megvertek, és esetleg rosszabb lesz utána a helyzet, mint most.

Mennyi rá az esély, hogyha kitisztítja párszor, rendbejöjjön? Most 24 vagyok tehát elvileg már hormonális dolgok nem kéne hogy okozzák.


2015. máj. 7. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
bőrgyógyászhoz kell menni és vérvételre(pajzsmirigy hormonokat nézni,nőgyógyászati hormonokat is)...
2015. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mitesszereid mindig lesznek, ezt nem lehet végleg kiirtani. Rendszeres arctisztítás kell, kb 2 hetente gőzölni és tiszta kézzel kinyomkodni. Vagy BHA krémet használni, az is eltünteti, csak elég drága + fényvédő mindig kell mellé és a napozást is kerülni kell. Nyáron inkább nyomkodj. Ne kozmetikus, mert az nem túl kíméletes és 2 hetente járni is elég drága lehet.
2015. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már voltam vérvételen és semmi hormonális nem lehet az oka.

Ha magamnak nyomkodom abból pattanás lesz...Viszont a kozmetikustól ezek a régi rossz tapasztalatok tartanak vissza.

2015. máj. 7. 13:45
 4/7 anonim ***** válasza:

ha budapesti vagy, tudok ajánlani egy 13. kerületi kozmetikust, aki nagyon jó. én is sok más kozmetikussal megjártam, de vele nem.

egyébként a mitesszereket tényleg nem lehet kiirtani. csak rendszeres nyomkodás és a bha hálasztás tud segíteni. bár bha mellé nem szabad szappant használni.

tök jó, hogy neked bejött a manna. nekem sajnos nagyon nem.

2015. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A mannának se használhatnám a szappanját a hámlasztás mellett?

Azért gondolnám hogy hátha ki lehet irtani, mert csak egyes részein van az arcomnak, nem mindenhol, de akkor ezek mindig vissza fognak jönni? Szép kilátások :)

2015. máj. 7. 13:51
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, nem bp-i vagyok sajnos.
2015. máj. 7. 13:51
 7/7 anonim ***** válasza:

a szappan lúgos, a hámlasztás meg savas, ezért nem lenne sok eredménye, ha hámlasztás előtt szappannal mosnál arcot. ph semleges arclemosó jó erre (pl. balea ultra sensitive waschgel).

ha nem budapesti vagy, esetleg nézd meg, a városodban van-e belico kozmetika. az én kozmetikusom is belico-val dolgozik.

2015. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!