Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Voltam szoliba egy hete most...

Voltam szoliba egy hete most pedig hamlik a borom, mit tegyek? A tobbi lent

Figyelt kérdés
Voltam par napja szoliba 10percre de most voltam masodjara eletemben es leegtem,most pedig hamlik a borom.Miert hamlik?Barnabb lettem de igy h hamlok ugyan olyan feher leszek mint voltam?Az nem eleg ha testapolovan kenem magam szoli utan????Mit ajanlotok?

#szolárium #hamlo bor
2015. máj. 6. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
14%
Talán azért hámlik, mert sokat voltál? Kend be hidratálóval és legközelebb ésszel.
2015. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha most voltál életedben másodszor szoliban, akkor nem kéne rögtön 10 percre menni.

Menjél kevesebb időre és csak fokozatosan növeld. 10 percre csak akkor menjél, ha már barna vagy.

2015. máj. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyenes út a bőrrákhoz és ronda pigmentfoltos bőrhöz. Gratulálok. Talán nem szoliban kéne barnulni...
2015. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hámló bőr kezelésének célja elsősorban a bőr hiányzó zsíranyagainak pótlása, a szaruréteg hidratáltságának helyreállítása és az esetlegesen fellépő gyulladás megszüntetése. Ebben segíthetnek a természetes olajok vagy a természetes összetételű, illatanyag-mentes testápolók is. A szárító hatású szappanokat, alkoholos tonikokat és a parfümmel teli krémeket viszont mellőzzük, mert irritálják és még jobban kiszáríthatják a bőrt.


Kezelés - külsőleg


Természetes olajak


A hámló bőrre kiválóan alkalmas, és a legjobb természetes segítség az olíva-, szőlőmag- vagy jojobaolaj. Minden nap lefekvés előtt gyengéden masszírozzuk át a sérült bőrfelületet, az olaj nem csak segíti a regenerálódást, de gyorsítja a gyógyulási folyamatot is.

2015. máj. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat.de meg az erdekelne a legjobban,hogy ha lehamlik a borom ugyan olyan feher lesz a borom mint volt?Vagy pedig maradok olyan amilyen most vagyok/lettem szoli utan?
2015. máj. 6. 18:16
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Szomorú, hogy ez érdekel téged a legjobban.
2015. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez szolitól függ, hogy leégsz-e vagy nem és persze a bőröd színétől is.

A régebbi szoliba ahova "jártam" szinte mindig majdnem fehéren feküdtem be (ergoline) és sosem égtem le. Volt amikor látszódott, volt amikor nem, de egy szép egyenletes színem előbb-utóbb lett.

1 év után megint elkezdtem eljárni szoliba. Most egy másik szoliba én is leégtem 8 perc alatt, amikor nem is fehéren feküdtem, előtte már csomót barnultam a napon. És persze lehámlott, eléggé piros is volt. A szabály az, hogy amíg hámlasz ne napozz, ne menj szoliba amíg az utolsó bőrdarab le nem esik.

Én volt hogy a napon is leégtem és mikor hámlottam ránapoztam, így előbb eltűntek a fehér foltok amik utána maradtak. De ez csak az én tapasztalatom, mivel ilyenkor elég érzékeny a bőr nem mindenkinek reagál jól, ha újra napfényt vagy UV fényt kap.

Ha lehámlottál nem leszel fehér nyugi, de nem lesz szép a bőröd alatta foltokban látszódni fog az eredeti bőrszíned és foltos leszel mint egy boci. DE! Ha fokozatosan barnulsz idővel el fognak majd tűnni ezek. Azt javaslom várd meg még teljesen elmúlik a hámlás, majd szépen fokozatosan szolizz tovább és óvatosan. A bőröd előtte is és utána is kend be testápolóval, főleg ha kiszáradósabb a bőrtípusod.

Ettől még persze leéghetsz, de nem árt ha be van kenve és nem szárad ki.

Na meg persze ha barnulni akarsz, napozni sem árt (ésszel). Az is sok vitamint juttat a bőrbe és szebb eredményt is érhetsz el, mint a szolinarancs árnyalat.

2015. máj. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!