Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Részletesen leírom a problémám...

Részletesen leírom a problémámat. A homlokomon gyakran jelennek meg pattanás szerű dudorok. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Azért mondom, hogy dudor, mert kemények,gyulladtak,de ha megnyomom, akkor nem egy pontból jön belőle a váladék,hanem átlátszó,vízszerű anyag jön belőle, de több pontból,majd újra meggyűlnek. A "leghamarabb" úgy tűnnek el, amíg ki nem nyomom belőlük,és a pukli helyett egy seb lesz ott,ami 1-2 hét alatt begyógyul. Már 10 éve szenvedek ezzel. Sok praktikát kipróbáltam, rengeteg pénzt áldoztam rá. De semmi javulás. Nagyon kétségbe vagyok esve,mert már 25 éves vagyok, és férfi. Tehát nem beszélhetünk serdülő kori változásokról. Emellett rendszeresen sportolok, nagyon egészségesen étkezem, ezek mind nem lehetnek okok.

2015. ápr. 26. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyásznál voltál már? Mert ha még azt sem tudod mi ez akkor úgy nem lehet kezelni sem...
2015. ápr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze,hogy voltam már.Nem mondott semmi érdemlegeset,pedig még fizettem is érte.
2015. ápr. 26. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:

bár én lány vagyok, de évekig nekem is ugyanez volt a gondom.

elmentem egy homeopata bőrgyógyászhoz, ő a következőket adta:

aknefug el oldat (vényköteles, de háziorvos is felírhatja)

hepar sulfuris 15ch

nem tudom, mennyire idegenkedsz a homeopátiától, sokan kamunak tartják, de nekem ettől a kombótól 2 hónap alatt eltűnt az összes ilyen duzzadt pattim. pedig tele volt velük a homlokom, nagyon durván.

viszont azt tudni kell, hogy a homeopata gyógyszerek alkati szerek, szóval más tulajdonságokat is figyelembe vesznek az orvosok, amikor kiválasztják a gyógyszert (testalkat, életmód, vérkeringés, stb). szóval nem bizti, hogy ez a cucc neked is beválik, de azért egy próbát megér. az oldat 2000 ft körül van, a gyógyszer 6-700 ft. vagy esetleg privátban megadhatom a doktornő nevét, akinél én voltam, budapesten van magánrendelése.

amúgy kb. 15 éves korom óta küzdöttem a problémával, 20 évesen mentem el orvoshoz, most 25 leszek, és azóta se jöttek vissza a pattanások.

amit még tudok ajánlani, az az akneroxid 5 krém, ami benzoil peroxid tartalmú, kinyírja a pattanásokat okozó baktériumokat, és nem válik rezisztenssé a bőr. csak annyi vele a gond, hogy ha nap éri a bekent bőrfelületet, akkor nappalra fényvédőzni kell, enélkül nem szabad használni, és már eléggé süt a nap...

2015. ápr. 27. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jó sokat írtam, de persze azt kifelejtettem, hogy nekem sem sima gennyes kinyomható pattanásaim voltak, hanem ilyen kemény dudorok, amikből csak átlátszó folyadék jött. elvileg papula a neve.
2015. ápr. 27. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,nekem is ugyanez a problémám. Papula? Hm,ezt jó tudni. Megadnád a doktornő elérhetőségeit? :) Köszönöm szépen.
2015. ápr. 27. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
elküldtem üzenetben. : )
2015. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!