Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások a sminkeléstől?

Pattanások a sminkeléstől?

Figyelt kérdés
Egy hónapja kezdtem el magam sminkelni kb majdnem mindennap. (alapozo-haballagu, puder, korrektorr, ruzs, szempillaspiral) de eddig nem nagyon volt rajtam pattanas. Most meg rengeteg a miteszem rajtam. Illetve egyre tobb ilyen apro piros potty, amikbol gondolom pattik lesznek. Nem igazan teszek semmit az arcomra, megmosom tusfurdovel rs olykor olykor Nivea kremet teszek ra, ilyen sima lapos kisdobozost. De nem tudom art-e neki vagy hasznal. Tippek, termek nevek miket tegyek az arcomra? :)) elegge szaraz a borom. Koszi elore is mindenkinek:)

2015. ápr. 19. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Felestleges,az alapozó és a puder sőt a korrektor is ha nem vagy pattanásos,teljesen felestleges,öregiti a bőrt,és ettől jelentek meg rajtad,hagyd abba okvetlen
2015. ápr. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ronda tagak a polusaim es karikasak a szemeim
2015. ápr. 19. 15:01
 3/10 anonim válasza:
100%

Mosd le rendesen a sminket,

sminklemosoval. Hany eves vagy?

2015. ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
16
2015. ápr. 19. 15:14
 5/10 anonim ***** válasza:

először is: nem írtad milyen márkájú sminkeket használd. az olcsó alapozókat, púdereket mindenképp kerüld. a minőségi, drága fajták nem okoznak pattanásokat.

a másik, hogy az nem elég ha tusfürdővel lemosod és egyébként nem is jó az arcnak. használj sminklemosót, arcvizet, minden este, és használj hetente bőrradírt és arcpakolást is, mert jobban igénybe van véve a bőröd.

a tégelyes nivea krém helyett is használhatnál más, kifejezetten arcra valót, mert az nagyon zsíros és az is fokozza a pattanásokat...

ha száraz a bőröd akkor az arcápolásra fokozottan figyelned kéne.


egyébként tévhit h az alapozó rosszat tesz a bőrnek, mert egy minőségi fényvédős alapozó nyáron védi az UV sugárzástól, és a városban lévő szmogtól is véd ami sokkal rosszabat tesz ha bejut a pórusokba mintha az alapozó szemcséi jutnak be. csak minőségi cuccokat kell használni, ez fontos

2015. ápr. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tusfürdővel???
2015. ápr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát a leírásod alapján nem ápolod valami jól a bőrödet.

ha sminkelsz, ha nem, alap, hogy az arcodat:

arclemosóval mosod, nem tusfürdővel

arckrémmel hidratálod, nem általános bőrápolóval

a hagyományos nivea krémben sok olyan összetevő van, ami pattanásokat csinál

fontos lenne tudni azt is, hogy most milyen sminkeket használsz. márka és típusnév pontosan. ezeknek meg kell nézni az összetevőit, amiből kiderül, tartalmaznak-e komedogén anyagokat, amiktől pattanások alakulhatnak ki.

a jól megválasztott smink nem ront, nem öregít, nem pattanásosít a bőrödön, hanem ápol és eltakar. : D

25L

2015. ápr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Habállagú alapozóra minek púder?
2015. ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
van pórus összehozzó krém pl smashbox,benefit,esteé lauder a karikákra meg van krém ami ér és meglehet őket előzni,de legrosszabb esetben is csak oda teszel korrektort nem kell alapozó az egész arcra
2015. ápr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én meg allergiás vagyok egy csomó féle sminkre.

Próbálgattam, hogy vettem 5ezer Ft-os alapozót a rosmannban. Az jó, de alá ilyen aloe vera gélt kentem, mert már attól is félek és az aloe vera nyugtatja a bőrt.


Volt olyan alapozóm, pirosítóm, szemceruzám is, amit ki kellett dobnom, mert vörös foltok jelentek meg az arcomon, és még a szememen is lett ilyen vörös dudor szerűség. Majdnem mintha árpa lenne, de csak begyulladt a festéktől.


Mire rájöttem, hogy az attól van, azért párszor kifestettem magam. Izgalmas volt :D


Most meg úgy vásárolok, hogy megveszem a majdnem legdrágább cuccokat, amiket találok és azoktól nem lesz kiütésem.

2015. ápr. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!