Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kiagyaltam egy természetes,...

Kiagyaltam egy természetes, házi bőtisztító módszert, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

1. Híg ecetsavval áttörölgetem az arcom, hogy fertőtlenítse, eltávolítsa a felesleges szennyeződéseket, a gyulladásokat csökkentse.

2. Cukorszemekkel átradírozom az egész arcfelületet, hogy a masszázs során a felesleges hámsejtek távozzanak és a kiálló mitesszereket is kiszedje.

3. Mivel a cukor eltávolítja a bőr természetes zsírrétegét, az ecet szárít, ezért vékony réteg kókuszolajat kenek fel, hogy rehidratálja a bőröm.

Mit gondoltok, hatásos lehet?


2015. ápr. 6. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Probáld ki! Én nem fogom!
2015. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Első lépésként tömény sósavval kenegess. Én is azt használom, ismerőseim mondják is, hogy rám se ismernek azóta, olyan hatásos.
2015. ápr. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagy vicces :)
2015. ápr. 6. 11:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kókuszolaj elég komedogén, ráadásul olajjal nem lehet hidratálni. A vízhiányon nem fog segíteni, akárki akármit is mond.

Az ecet pedig nem bőrre való és nem csökkenti a gyulladásokat se - persze kinek mi.

Ez pont olyan, mintha elolvastál volna három blogbejegyzést, ahol ilyen épp trendi módszereket olvastál, kontra meg semmit. Szerintem sok hatása nem lesz, de komolyabban ártani se fog, ha ettől jobban érzed magad, akkor kend magadra, én azért a helyedben nem ettől várnám a csodát.

2015. ápr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nos, ezt hagyományos módon is megteheted: mosd meg jól az arcodat kétszer-háromszor szappannal. A zsírtalan ujjaddal dörzsöld át jól a zsírtalan arcodat. Így le tudod dörzsölni a bőrödről a fölösleges és lehámlott bőrdarabokat.
2015. ápr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazából nem csak blogbejegyzésekből tájékozódtam, de kíváncsi vagyok, hogy te mi ajánlasz, sajnos nagyon nehéz tisztítani a bőröm. Nem vagyok pattanásos, csak zsíros és mitesszeres.
2015. ápr. 6. 12:04
 7/7 anonim ***** válasza:

én már voltam olyan elkeseredett a bőröm miatt életem során, hogy ilyen biomániások által javasolt hiperszupertermészetes dolgokat próbáltam ki. az eredmény:

a higított ecet irritálta a bőröm, kivörösödtem. a cukor nem tudott rendesen leradírozni, de nagyon dörzsölte a bőröm, ami csak fokozta a gyulladásokat. a kókuszolaj meg nagyon komedogén, még több pattanásom lett.


ami viszont bejött:

arclemosónak illat-alkohol-sls mentes arclemosó gél. nem szárít.

bőrradírnak bha és aha hámlasztó

hidratálónak szintén illat-alkohol-nem komedogén gélkrém.

a bha a legjobb cucc mitesszerek és zsírosodás ellen.

2015. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!