Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a hajammal?

Mit tegyek a hajammal?

Figyelt kérdés
vékony szálú, kevés hajam van, viszonylag hosszú, de kb 3 tincsnek felel meg összesen... szedtem egy ideig a hair clinicet de nagy változást nem ért el, úgyhogy abbahagytam mert elég drága volt, most ricinusolajos tojássárgás pakolást szoktam rátenni, hogy legalább puha legyen, de csak hullik, szedtem már vitaminokat is zinkorot cink tablettát is dehát semmi változás.azóta se..
2015. márc. 26. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A ricinusolajat hagyd abba, mert attól hullik. Vegyél normális olajat, argánt vagy kókuszt és azt használd pakolásként, de a fejbőrre ne kend, csak a hajhosszra. Nem kell sok ezekből, mégis fényes és puha lesz tőlük a haj.

Azzal, hogy vékonyszálú nem tudsz mit csinálni, ez genetika, ezen sem a tabletták, sem a pakolások nem fognak változtatni.

2015. márc. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
koszi :) nem gondoltam volna hogy a ricinus nem tesz neki jot mert mindenhol az ellenkezojet olvastam :S es hajhullasra valami mas "tabletta" tippje van valakinek?
2015. márc. 26. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Szedjél B vitaminokat!
2015. márc. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
koszi!
2015. márc. 26. 19:13
 5/7 anonim válasza:

Szia! Mintha csak a saját hajamról olvastam volna :) Hajpakolásnak én is a kókuszolajat javaslom inkább. Én több, mint fél éve azt használom és imádom, olyan szép puha és fényes tőle a hajam, hogy csak na:) Könnyű kimosni (használtam én is ricinust régebben, össze tudom hasonlítani őket) és nem is kell rajta hagyni sokáig. Én általában hajmosás előtt 2-3 órával teszem fel. Azóta balzsamot se használok és mintha kevésbé zsírosodna. Samponnak valami szilikonmenteset vegyél (pl a dm-es Alverde, vagy én most az INECTO Pure Coconut sampont használom, ez is kókuszos).

Vitaminból én Vas vitamint szedek, mert nekem vashiányom van és régebben nagyon hullott a hajam, akkor ajánlották, hogy szedjem, mert valószínűleg az az oka. Helyre is tette. Neked nincs vashiányod? Ha igen, szedj Te is, de vigyázz, mert minimum egy évig kell szedned, hogy elegendőt tudjon a szervezeted elraktározni! Először én is abba a hibába estem, hogy csak pár hónapig szedtem.

Másik vitamin amit eszek, az a Béres Szépségvitamin. Nem túl drága, és így a Bér Vassal kiegészítve pont jó :)

Hajszárításnál vigyázz, ne tartsd a hajadhoz közel és ne legyen túl meleg. Hajmosás után ne dörzsöld a törölközőbe, hanem hagyd rajta pár percig, úgy itasd fel a vizet. Fésűnek én sörte hajkefét használok hajmosás után, mert az nem húzza, nem tépi.

Nagyjából ezeket tudom tanácsolni saját tapasztalataim alapján, kicsit hosszú lett, de remélem tudtam segíteni Neked:)

2015. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
voltam mar vervetelen de rendben volt a verkepem :/ mindenkepp kiprobalom ezeket, koszonom, remelem nalam is beval majd:) kokuszolajat hol kapok? a dmben pl?
2015. márc. 26. 22:28
 7/7 anonim válasza:

DM-ben csak szűrt kókuszolaj van. Az azért nem jó, mert azzal, hogy megszűrik, kinyerik belőle a fontos anyagokat amik kellenek a hajhoz. A szűrt olaj inkább sütéshez főzéshez jó, mivel egészséges de ezzel az eljárással elveszíti a kókuszízt. Mindenképpen 100%-os SZŰZ kókuszolajat vegyél, amit vagy bioboltokban kapsz meg, vagy netről kell rendelned. Én innen vettem: www.biosziget.hu

Remélem tényleg beválik Neked is:) És szerintem szedj valami vitamint is, ami B vitaminokban gazdag. Nem muszáj Hair Clinic, Biovanne és társai, amik 5-7 ezer forintért vannak, mert van sokkal olcsóbb, amik ugyan azt tartalmazzák. Nézd meg az összetételüket a dobozon és válassz valami olcsóbbat :) Nekem ez a Béres Szépségvitamin 1500 Ft volt. 30 darabot tartalmaz, igaz abból kettőt kellene bevenni egy nap, de én csak egyet eszek + mellé gyümölcsöket eszek inkább.

2015. márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!