Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szolárium után eckéma szerű...

Szolárium után eckéma szerű csalánkiütések jelennek meg a karomon. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
3 éve nem voltam szoliba, de most 1 hónapja elkezdtem járni. Az első 4 alkalommal semmi probléma nem volt, azonban most hogy már több időre mentem 9 vagy 12 percre, a szoli után 1 órával piros, ekcéma szerű kiütések jelentek meg a karomon. Vagyis inkább a könyökhajlatban. Nem viszket, nem fáj, és nem is ég. Csak szimplán nagyon csúnya. Ez kb másnapra mindig el is múlik, vagy még az nap. Nem tudok róla, hogy fényallergiám lenne, hiszen régebben rendszeresen jártam szoliba, és napozni is gyakran szoktam. Nem vagyok az az extra fehér bőrű, sose égek le és gyorsan barnulok. De nem értem, hogy ezt mi okozhatja. Volt már valakinek hasonló?

2015. febr. 17. 14:43
 1/2 anonim válasza:

nekem is szokott lenni a bőrömön ( nem mindig ) kicsi piros foltok és ugyan úgy el múlik !! csak nekem a lábamon

azt mondták hogy lehet allergiás vagyok de hát nem mindig jön ki , de szerintem ne aggódj ! nekem is mindig el múlik ! :)

2015. márc. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez csak egyszerű "meleg kiütés", mi így hívjuk. A hő hatására a bőröd picit kipattog. Ha még sokáig folyamatosan jelentkezne, szerintem nézesd meg orvossal is.
2015. márc. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!