Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Göndör hajam van, a rosszabbik...

Göndör hajam van, a rosszabbik fajtából és képtelen vagyok elviselni. Mit tehetek? (részletesen lennt! )

Figyelt kérdés

Hellóó!

Kb. Váll alá érő, göndör hajam van, a rosszabbik...-.-" (ha megmosom és a víz súlya lehuzza a hajam, már a hátam közepéig ér.)

Hogy mit is értek ez alatt?

Nem lehet kibontani, csak vizesen, akkor is nagyon nehezen sok balzsammal. Vagyis minden egyes nap hajatmosok, balzsammal, és ez a sokszoros mosás rongálja a hajamat, gondolom...(nem biztos, de néha látszik)

Ha mégis szárazon bontom ki, akkor a hajszálak egyesével jönnek szét és írtó rosszul áll...:( Ne is akarjátok tudni.

Néha egész aranyos kis lokniaim vannak, de van olyan is, hogy teljesen spröd az egész. Nagyon változó...-.-".

Ha meg reggel sikerül jól beállítanom, akkor is kb. 20 perc alatt szétjön és olyan lesz, mintha nem ápolnám (pedig a hajmosáson kivül, naponta kb. másfél órát töltök a hajam ápolásával...)

Szóval az egyetlen megoldás, hogy minden nap becopfolom...de így is rühellem. Meg ráadásul a fiúknak így nem is tetszem... És egyre jobban látszik már becopflva is, hogy töredezik napról napra jobban!

Egyszerűen utálom a hajam...Szívesen a vasalnám, de anyám nemengedi, meg eléggé töredezettnek is látszik attól, ha kivasalom...


Szóval lennének kérdéseim más göndörhajú lányoktól!:


Ti is csak vízesen fésülitek ki? Ha igen, milyen gyakran? Ha nem, akkor hogyan? Hogyan tudnám jobban ápolni? CSak paranois vagyok, de igazából kimehetnék kiengedett hajjal is? Hogyan tudnám megtartani a reggeli kinézetét egész nap?


Kőszíí a válaszokat előre is!


13 éves lány! ;)


2010. febr. 11. 10:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy a hajam, nem is szép fényes vagy ilyesmi, hanem száraz hatású ás tapintású.

Esetleg erre is tudnátok valamit?

Hogy fényes legyen a hajam??

2010. febr. 11. 10:10
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát, a göndör haj mindig nagyon száraz, ha naponta mosod, szárítod, csak még rosszabb lesz. Használj pakolást, balzsamot, és göndörítőhabot. Ha nem muszáj, akkor hagyd megszáradni magától, ha szárítod, akkor diffúzorral. A vasalót meg felejtsd el, teljesen tönkretenné és úgy se maradna a hajad. Ha teheted, vegyél speciálisan göndör hajra kitalált, professzionális szereket a fodrászkellékesben, de ezek sokba kerülnek. :( És szerintem fésülni se nagyon kell, éjszakára kösd össze, akkor nem alszod el nagyon talán, és nem kell szétszedni a csigákat a fésűvel. Remélem segítettem!
2010. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen köszíí! Jó ötlet a hajhab meg a többi ápoló, azthiszem holnap elrángatom a legjobb barátnőmet a dm-be és bevásárolunk, apuci bankkártyájának "nagy örömére" :D

De a fésüléssel még mindig nagy gondom van... Nagyon gyorsan, mindenhogyan összegubancolódik, de mint mondtam a fésüléssel teljesen szétmeg... Ezért szoktam naponta bevízezni és balzsamozni, mert akkor fésülöm. Elhiszem, hogy nem tesz jót a hajamnak, de vannak gátlásaim:

13 évesen eléggé olyan akarok lenni, mint a többiek és persze eléggé gáz, ha pl. megyünk táborba és az 5 nap alatt én egyszer sem fésülöm meg a hajam reggel, csak fürdés után max. 2 alkalommal...Utálom azt az érzést, ahogy kérdezik a "nagy-menő-idős-fiúkkal-barátkozó-szögegyenes-hajú" barátnőim. Én hiába magyarázom, hogy a göndör hajat, főleg az olyan fajtát ami nekem van, nem lehet fésülni rendszeresen...

Esetleg erre valakinek ötlete?

2010. febr. 11. 23:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát erre leginkább azt tudom mondani, hogy hülyékkel barátkozol... Ha csak eddig jutnak el, h ha valami más, akkor az már ciki, akkor csókoltatom őket, szedjenek fel egy kis egyéniséget! És hidd el, normális srácok is jobban szeretik, ha nem vagy tucatlány. Amúgy nem tudom milyen fésűd van, lehet kapni speciálisan göndör hajra, ilyen nagy, erős fogai vannak egy centis közökkel, anyu olyat használt, amikor még dauerolt haja volt. :D
2010. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszí a választ...

Néha énis gondolkodok rajta, hogy hülyék, de sajnos erőfőlényben vannak. Nem ők a legjobb barátnőim. De akik azok, azok sajnos nem jönnek el velem ilyen többnapos dolgokra. Az egyik az anyagi gondok miatt, a másik meg a barátja miatt.

Félreértés ne essék! Ezek a "tucatlányok" lányok is a barátnőim és kedvesek, csak mint mondtad, tucatlányok... Szóval vannak heppjeik, mint pl. a hajam, hogy nem vasalt, meg hogy 13 évesen még csak egy pasim volt...

Tudom én, hogy nem az számít, csak néha zavar, főleg amikor pl. a plázában megyünk és érzem, ahogy a barátnőim után fordulnak a fiúk, rám meg rám se hederítenek, vagy ki is röhögnek:(. Nem mondom, hogy nem vagyok szép. Sőt! Ha csak az arcot nézzük akkor ugyanannyira szép mint a többiek. Csak a hajam ront az egészen..

Lényegtelen, nem fontos! Nem is nagyon törődök vele, abba már beletörődtem, hogy a hajam nem lesz egyenes...csak is göndör. Szeretem is! Csak...zavar. Ezért akarom, hogy szebb legyen!

Mégegyszer köszíí!

Puszíí

2010. febr. 12. 15:05
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen hajam van. Vagyishát nem is annyira göndör, mert nekem ha hátamközepéig ér akkor tök sima. :) De én nem rég óta vasalom a hajam, és imádom kivasalva, de ne add fel ha vasalni akarod, nekem 2 hónapig tartott amíg meggyőztem anyut és aput avval h vegyek hajvasalót. Mindig mondogattam, h én azt olvastam, h ha heti 2x vasalják a hajukat, akkor az nem annyira káros, és h én csak heti 1x fogom {ezt betarottam}, de tényleg károsult, de nem sokat mert jó vasalóm van. Najó, ennyit erről most {fiúknak is jobban tetszik :):)}


Mivel mostmár vasalom szárazon is fésülöm, de 2008ban le lett vágva rövidre, és mikor aztán megnőtt rohadtul nehéz volt fésülni, szal csak vizesen fésültem, mint már írtam, nekem mikor hosszú a hajam, akkor egész egyenes, meg tök ritka, közben meg nagyon sűrű, na és akkor is fésültem szárazon is.

Heti 1x mosok/mostam hajat, szal régen ez heti 1 alkalom volt XD XD

Válassz a hajadnak megfelelő típusú sampont, balzsamot és pakolást is tegyél rá!!

Szerintem nem vagy paranoiás, de kimehetnél kiengedett hajjal is, mert a göndör is szép, de nem tudom nagyon neked, h néz ki a hajad, de leírásból kb olyan mint enyém volt, és engem nem zavart, csak az, h lesomáztak XD


Bocs, h kicsit offos lett


Egy kb 2 hét múlva 13 éves lány :)

2010. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszí a választ...

Igazából nem bírnám, ha vasalnom kéne a hajam, mert egyszer megcsináltuk a barátnőimmel (anyum este amikor meglátta megütött miatta :(), de kb. mire hazaértem már csak göndör volt...nem kellett volna több hozzá, mint 3 óra és újra ugyanolyan lett volna.

Hát szívesen töltenék fel fotót, csak az a gond vele, hogy kb. minden napszakban máshogy áll. Talán lefotózom minden napszakban és feltöltegetem...:D

2010. febr. 12. 15:33
 8/12 anonim ***** válasza:
szia. én úgy szoktam, hogy mosás előtt kibontom, vizesen bebalzsamozom, ismét kibontom és kiöblítem. törülközővel megtörölgetem,rakok rá hajhabot és megszárítom. ha megkívánja, utána is habozom egy kicsit. egyébként meg nem fésülöm meg, szerencsére nem kócolódik. reggelente is rakok rá habot, úgy szépen fog állni egész nap.
2010. febr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! A 3. vagyok :) Esetleg még könnyebb lenne kezelni, ha körkefével egyenesre szárítanád. Bár nem tudom, mennyire lenne neked egyenes. :D Én holnap veszek körkefét, mert nincs kedvem mindig vasalni, mert tönkrevágja. Eddig sima fésűvel szárítottam egyenesre. 1x nagyon szépre sikerült. Csak az a baj, h ilyenkor nagyon száll a hajam, és nekem össze kell fognom, h normális legyen. Ezért választottam a hajvasalást :)
2010. febr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Még mindig 3. vagyok... a majdnem 13 éves... na, hozzáteszem, h nekem még egy pasim se volt, de azt tapasztalatból mondom, h a normális pasik azokra a csajokra buknak, akiken még nem ment át fél focicsapat......
2010. febr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!