Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz hajvég ellen?

Száraz hajvég ellen?

Figyelt kérdés
Mindig is problémáim voltak a hajammal. Vékony szálú és nem túl sok van, gyorsan zsírosodik és eléggé gáz az egész úgy, ahogy van. Régebben vasaltam, de tökre fölösleges, 1-2 óra és olyan, mintha semmit se csináltam volna vele. Most kicsit megnövesztettem. Pár éve festem. A problémám az, hogy semelyik festéket nem bírja, egyszerűen fogja magát és 2 héten belül ledobja magát a színe. Az addig oké, hogy 2-3 naponta mosom, de 2 hét és annyi? Fodrászfestéket is próbáltam már. A másik: Nem lehet kifésülni a hajam! Lehetetlen! Elkezdtem rá balzsamot tenni, pakolás, de semmi... ahogy kiöblítem, kubancos marad és ha elkezdem kifésülni, eltöredezik és hajdarabok hullanak. Ha kiszárítom és úgy próbálom kifésülni, akkor is ugyanez van, bár kissé erőszakosan, de kilehet úgy már fésülni. Viszont a vége olyan, mint egy seprűé. Ez a jelenség kb. 1 éve áll fenn és nagyon zavar. Nem vasalom már pár hónapja, vágatok belőle mindig, de a lenőtt rész egy darabon elkezd roncsolódni. Ez belső ok is lehet? Gyulladás vagy stressz? És mit lehetne ezzel csinálni?

2015. jan. 2. 21:12
 1/4 viky0616 válasza:
Nekem akkor volt ilyen a hajam amikor melirozva volt. Most befestettem arany csokolàdè barnàra és azòta sokkal könnyebb kifésülni. Mellé hasznàlok hajvégàpolò szérumot, jòl be kell vele kenni a hajat. (Dm-ben lehet kapni BALEA a màrkàja) . És lehet hogy sampont kellene vàltanod. Ugyanolyan BALEA márkájú sampont es balzsamot ajánlanák hozzá. Schaumát semmi féle képpen ne vegyél. De az is lehet hogy valami gyulladás áll a háttérben. Szerintem menj el egy kivizsgálásra is, főleg, ha nagyon hullik a hajad. A vasalást mindenféleképpen felejtsd el, mert nagyon vékonyítja a hajat és eltöri. Hát remélem tudtam segíteni. :) Boldog új évet :)
2015. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 viky0616 válasza:
Elfelejtettem leirni, hogy ha megegyszer fested, akkor palette delux-al fesd. ;)
2015. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem most már minden festéket ledob és élettelen, szálas, szőkés lesz a hajvégem, hiába festem barnával. Volt gyulladásom, de nem olyan nagy, vettek tőlem vért nem egyszer, de csak minimális gyulladást jelzett mindig. Köszi, hogy írtál és Neked is BUÉK! :)
2015. jan. 3. 00:24
 4/4 anonim ***** válasza:

A festésről a fodrászt kérdezd inkább. Arra passzolom a választ.

A hajvégekkel az a baj, hogy csak vágatsz belőle, így visszatörik. Egyszer ess túl egy nagyobb vágáson, amikor az egész töredezett résztől megszabadulsz. Anélkül sajnos sose lesz szép. Utána a balzsamok, pakolások mellett használj hajvégápolót is rendszeresen. Plusz az sem mindegy, hogy milyen fésűvel esel neki a hajtépésnek. Vegyél természetes anyagú sörte vagy fa hajkefét, a műanyagokat inkább hanyagold, vagy maximum a tangle teezert ajánlom, ha nem sajnálod rá a pénzt.

2015. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!