Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érzékeny és erősen kipattogzód...

Érzékeny és erősen kipattogzódásra hajlamos területeken /ahol a szőr el van távolítva/ pl. láb és hónalj. Gyanta és borotvától egyaránt. Mit lehet tenni? Milyen anyagok segíthetnének rajta?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Válts szőrtelenítési módszert, hogy minél ritkábban kelljen irritálni a bőrt.

Használj mindig új borotvát.

2014. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Cukorpasztával szőrteleníts.
2014. dec. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fertőtlenítsd le epilálás után.
2014. dec. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha valakinek érzékeny bőre van, az én vagyok.

Nekem sok próbálkozás után két dolog vált be.

Nem mindegy, hogy borotválkozok:

- mindig új (eldobható) borotva

- előtte fertőtlenítés (valamilyen mosakodógél/szappan)

- nem rögtön nekiállok borotválkozni, hanem amikor már felpuhult a bőr (meleg víz)

- érzékeny bőrre való gél! állagú borotvazselé, ha lehet illatanyag mentes

- és végül beszoktam fújni ott ahol leginkább pattogásra hajlamos vagyok, claraseptel (ezt már kivonták a patikákból, ezért csak rendelni lehet itt-ott)

- rögtön borotválkozás után, ami egyébként legjobb ha este történik, lenge nadrágot veszek fel bugyi nélkül, hogy ne irritáljam, de ha mégis mennem kell valahova, és rögtön fel kell öltözni, akkor dezodorral szoktam pl. a bikini vonalnál 'áthúzni', így nem dörzsölődik össze a combom (nem vagyok kövér, de mégis egy kicsit összeérnek a combjaim)

- és hidratálás! a száraz bőr sokkal irritálhatóbb, és könnyebben pattogzik

2014. dec. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!