Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi ez a "menj kozmetikushoz"...

Mi ez a "menj kozmetikushoz" mánia?

Figyelt kérdés

Már érlelődött bennem ez a kérdés, mert egyszerűen nem értem. Itt ezen az oldalon is rengetegszer olvasom azt a tanácsot, hogy "menj kozmetikushoz" "magadnak nem tudod megcsinálni" meg hasonlók.

Most én csak magamból meg a húgomból indulok ki. Tinikoromban volt egy év, amikor nagyon beragyásodtam szinte egyik napról a másikra. Kb. egy évvel később szintén egyik napról a másikra eltűntek a pattanások, egyszercsak nem jött több. Kivéve menzesz előtt, mert akkor még most is ki szokott jönni egy-egy.

Szóval amikor ragyás voltam, magamnak tisztítottam az arcomat otthon. Nem fertőződött el soha semmi, pedig érzékeny a bőröm és heges sem lettem. A mitesszereket is magamnak szedem, azok sem sebesedtek el sosem. Két heg van az arcomon, azok a gyerekkori bárányhimlő óta ott vannak.

Ezt azért írtam le, mert minden pattanásos-mitesszeres kérdésre írogatják az emberek, hogy "menj kozmetikushoz". Minek? Kidobni egy csomó pénzt? Csak egy kis józan ész (retkes kézzel nem nyúlunk a bőrhöz, megtisztítjuk, felgőzöljük az arcot, stb.) és egy kicsi kézügyesség kell és máris kiküszöbölhető a kozmetikushoz mászkálás.


A másik ilyen téma a gyantázás, főleg az intim gyanta. Valaki szokta írogatni, hogy az intim gyantát az ember nem tudja magának megcsinálni, mert még a kozmetikus is segítséget kér, három kéz kell hozzá. Hát nem tudom, milyen béna az a kozmetikus, de én itthon a két kis mancsommal teljesen jól boldogulok, meg tudom feszíteni a bőrt és sosem lettem véraláfutásos meg gyulladásos.

Húgom úgyszintén magának szokta csinálni, állítása szerint, neki sem volt soha problémája ezzel.


Jó, én elhiszem, hogy egyszerűbbek ezek a dolgok, ha nem magának csinálja az ember, hanem megcsinálja neki más, de nem feltétlenül kell egyből a kozmetikust gazdagítani, főleg ha az ember lányának nincs is túl sok pénze...


2014. dec. 10. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most ezt miért is volt létfontosságú megkérdezni? Igazat írsz, de ezt egyszerűbb lett volna leírni, egy kérdéséhez valakinek, ezzel elmagyarázni a többi "menj kozmetikushoz válaszolónak".
2014. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak olyan érzésem van mindig, amikor ilyet olvasok, hogy azt egy kozmetikus írta, érted... Vagy tényleg ennyire ügyetlenek az emberek?
2014. dec. 10. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt írhatja kozmetikus, másrészt igen van aki nem tudja magának megcsinálni, vagy nem akar kínlódni vele. Ezért "találták" ki a kozmetikust.
2014. dec. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én kozmetikus vagyok,de nem mindenki olyan szerencsés,mint te!!!Összepréseli a bőrt,heg keletkezik.Sokak nem tudják a bőrük típusát sem.Szerinted én és a többi kozmetikus aki bőranatómiát és vegytant tanult az hobbiból írja?Nem mellesleg szeretném én azt látni,hogy te egyedül csinálsz intim gyantát,mert bár ez a szakmám és nem vagyok béna sem,de nem látom és nem tudom feszíteni sem normálisan.
2014. dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát, megnézheted felőlem, de tényleg meg tudom csinálni. Látom is, mit csinálok és meg is tudom feszíteni.

Azt a keveset, amit nem érek el a gyantával, mert nem fér oda a patron, azon átmegyek epilátorral.

2014. dec. 10. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!