Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan tudnám leghamarabb...

Hogyan tudnám leghamarabb megszüntetni a szőrtüszőgyulladást? Már teljesen kivagyok :' (

Figyelt kérdés
Állandóan előjön ha a nemi szervem borotválom. De mindig hónapokig gyógyul...hát nem akarok képet csatolni, de tényleg iszonyatosan szörnyűen nem ki. Én úgy érzem minden házi praktikát bevetettem, de egyszerűen semmivel nem tudom megszüntetni, megelőzni meg végképp nem. Bármivel szőrtelenítek akkor is olyan. Egyedül talán azt nem próbáltam még h a szőr növekedésével megegyezően borotválja. nagyon jó lenne ha mindél hamarabb eltűnne, mert komoly kapcsolatom van, együtt szoktunk lenni a barátommal, és így már kicsit ciki...főleg ha világosba vagyunk :/
2014. dec. 3. 20:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
csak azért ne borotváld, mert cikinek érzed a barátod előtt. ha komoly kapcsolatod van, mondd el neki, hogy ilyen problémád van, és emiatt nem várhatja el, hogy minden egyes szeretkezésnél teljesen sima legyél. amúgy meg nem nagyon tudsz vele mit kezdeni, úgy néz ki, elég érzékeny a bőröd. talán próbáld meg ahogy mondtad, a szőr növekedésével megegyező irányban,ha kell, többször is húzd át, és esetleg utána hintőporozhatnád, hogy nyugtassa az irritált bőrfelületet. a másik lehetőség, ha vagy annyira bátor, és bírod a fájdalmat, akkor irány szakértőhöz intim gyantára :)
2014. dec. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát a barátom megértő, nem ő csinál ebből ügyet hanem én :) egyébként volt gyantázva, és ahogy elkezdett nőni a szőr kb azzal egyidejűleg olyan lett. persze csak kis területen lett kipróbálva direkt emiatt :/
2014. dec. 3. 20:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyen az érzékeny bőr, ne borotváld hanem vágd rövidre hajnyíróval, vagy ha borotva akkor elektromosat használj. Az is olyan mint a hajnyíró kábé.
2014. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekem két dolog vált be, a Maxepil krém (a szőrnövekedést ugyan nem lassította, de legalább valamire bevált), és az UW teafaolajos sarokápolója (ez nagyon olcsó, Tescoban és One Euro Marketben garantáltan van, és nyugi, attól hogy lábkrém, még kenheted oda, a teafaolaj benne a lényeg, mert az fertőtlenít, de a kókuszolajtartalma miatt mégsem szárít. ja, és ne akció előtt kend be, mert szörnyű íze van :D ).

Remélem segítettem.

2014. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az aloe verás, kamillás és körömvirágos krémek lehetnek még jók, ha esetleg valamelyiket még nem próbáltad.
2014. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát, most körömvirág krémmel kenegetem. 1 hete szőrtelenítettem, másnap este már jöttek kifele, a pöttyök, azóta nem is mertem. csak kenem napjába 2-3 szor, de szerintem ha nem kenném is ilyen ütembe múlna.
2014. dec. 3. 21:49
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha tényleg nagyon csúnya és a házi megoldások nem váltak be, akkor az rendesen el van fertőződve. Nem szégyen felkeresni vele orvost. Általában helyi kezelés is elég, de van, amikor szükség van mellette szájon át szedett gyógyszerre is.

Ráadásul sokan tovább rontják a helyzetet azzal, hogy újra nekiesnek szőrteleníteni, megnyomkodják, stb és csak még tovább rontják a helyzetet.

Kérj egy időpontot a bőrgyógyászhoz (nyugi, maximum te érzed kínosnak, ő nap mint nap lát ilyet) és addig is próbáld fertőtleníteni.

Utána ha rendbejöttél, inkább gyantáztass, a cukorgyanta ritkábban hoz elő ilyen problémákat talán.

2014. dec. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha maradsz a borotvánál, akkor egy két borotválás után cseréld le a borotvát, vagy a borotvafejet, vagy jó alaposan fertőtlenítsd le, de mikor már nem elég éles, mindenképpen cseréld! És ne ugyanazt használd intim borotválkozásra mint a lábadra és a hónaljadra, hanem legyen arra egy külön borotvád. Vagy még esetleg, ahogy előttem mondták, térj át cukorgyantára, de mindenképp fertőtleníts utána, pár óra múlva kend be krémmel, 2 naponta test vagy arcradírral radírozz, utána pedig ismét hidratáld. Ha ez sem jön be, egy bőrgyógyászati vizsgálat semmiképp sem árt. Esetleg ha ez opció, hajnyíróval vagy trimmerrel fazonírozd, nekem pl. van egy trimmeres végű borotvám, én is szőrtüszőgyulladás miatt áttértem a fazonírozásra, és már csak egy-két havonta borotválom le az intim szőrzetem a változatosság kedvéért :)
2014. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Annyi lenne még a kérdésem, hogy ha jól értem, ha csak felületi sérülést okozott volna, akkor pár nap alatt ez a gyulladás elmúlt volna egy kis körömvirág krémel való kenegetéssel? Szóval akkor ezek szerint mélyebben érintette a bőrszövetet a fertőzés? Mert én szőrtelenítés után rögtön körömvirággal kentem, de mégis csúna let...most talán múlik. de már 1 hete és 2 napja.
2014. dec. 5. 20:54
 10/13 anonim ***** válasza:

Rögtön utána ne kend be, fertőtlenítsd le (arcszesz, alkohol, hidrogén-peroxid oldat stb.), és utána egy fél órával kend csak be. A fehérneműd egyébként milyen? Mert a csipkés alsónemű is irritálhatja, birizgálhatja.

Azt nem tudom milyen mélyen lehet elfertőződve, de nekem még 2 hét után is kijön 3-4 pötty, mert nem azonos ütemben nőnek ki a szálak, és benőnek, mert elfelejtem radírozni :( Ha csak benő, azt nem igazán baci okozza, hanem a szőrszál, ahogy beleszúródik a hámrétegbe. Majd figyeld meg, hogy benő-e, mert arra a radírozás, vagy hámlasztás lehet megoldás (heti max. 2*).

2014. dec. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!