Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 13 éves vagyok és nagyon...

13 éves vagyok és nagyon hamar zsírosodik a hajam. Miért?

Figyelt kérdés
Vannak olyan lány osztálytársaim akiknek egyáltalán nem zsírosodik a hajuk. Én viszont megmosom vasárnap és keddre már tiszta zsír. A barátnőmnek is ugyanez a baja. De mi ez?
2014. okt. 25. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Genetika. Próbáljatok zsírosodás mentes samponnal hajat mosni, hátha úgy tovább bírjátok.

Olyan pedig ritka, akinek egyáltalán nem zsírosodik a haja. Akkor azok titokban minden nap megmossák :D Vagy hajlakk, vagy a színe miatt nem látszik annyira.


Nem lehet, hogy sokat piszkáljátok a hajatokat? Attól is könnyen zsírosodik.

2014. okt. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem én egyáltalán nem piszkálom. Szerintem ő sem:)
2014. okt. 25. 14:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármitől lehet. Kamaszkori változások okozhatnak zsíros arcbőrt, tehát zsíros fejbőrt is, ez idővel elmúlhat. De vannak azok a "szerencsések", akiknek egyszerűen ilyen a bőrtípusok, nem lehet vele mit csinálni. Én másfél naponta mosom a hajam, mindent kipróbáltam már és semmi nem használt, csak a gyakori hajmosás. Már megszoktam, nincs vele bajom.
2014. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet genetika és kamaszkorral is együtt jár. Pubertás korban megnő a faggyúmirigy termelődés, ez okozza a zsíros tapintású, pattanásos és miteszeres arcbőrt illetve gyorsabban zsírosodik a haj is. Nem szabad gyakran mosni, mert ez méginkább a faggyú termelődésére ösztönöz vagyis jobban fog zsírosodni. Lehet kapni a dm-ben vagy a rossmanban száraz hajsampont. Olyan az állaga, mint a púder. Azzal kend be a hajadat, de leginkább a hajtöveket és felszívja a zsírt, szárazabbnak tűnik a hajad és késeletetheted vele a hajmosást.
2014. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!