Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Intim gyanta otthon, magadnak....

Intim gyanta otthon, magadnak. Mennyire kivitelezhető?

Figyelt kérdés
a lábamat már évek óta magamnak gyantázom, az intim gyanta viszont azért más.. egyszer régebben próbálkoztam, úgy rémlik, kb 0 eredménnyel: nem szedte le a szőrt és piszkosul fájt. az intim részeimet borotválom és eléggé megerősödött a szőr sajnos. valaki otthon meg tudja magának csinálni vagy mindenképp muszáj kozmetikushoz menni? őszintén szólva szégyenlős vagyok és sajnálom is rá a pénzt. vagy azt kéne, hogy párszor elmegyek és utána már meg tudom csinálni magamnak, mikor gyengébb lesz a szőr?

2014. okt. 14. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

A szőr nem lesz gyengébb, se erősebb a szőrtelenítéstől...

Otthon is meg lehet csinálni, csak megfelelő gyanta kell hozzá... kinek mi a megfelelő. Szerintem intim részen legegyszerűbb cukorpasztával szőrteleníteni (Alveola).

Mondjuk egy kövér embernek nem biztos hogy sikerül egyedül, de átlagembernek nem hiszem hogy gondot okozna.

2014. okt. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Én a barátnőmnek szólok ő az olyan helyeken is látja tökéletesen ahol én nem.
2014. okt. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Másfél éve járok intimgyantára, most is épp onnan jövök :D

Én is sajnálom rá a pénzt, de ha nem szedem le, kellemetlenül érzem magam, még ha nem is vagyok párkapcsolatban és tél van. Magadnak otthon nagyon rossz. És a bikinivonalamat szoktam otthon epillálni, ha nagyon sürgős. Amúgy 2 havonta mindeképpen kozmetikus.

Ja és ahol én szedem le ott foltos marad, pedig az epilátor nem egy bonyolult szerkezet, de ezek szerint mégis csak szakember szükséges hozzá. Ez csak az én véleményem. Ha te megtudod magadnak csinálni, nagyon szerencsés vagy, de én képtelen vagyok rá, pedig évek óta a többi testtrészemet magam gyantázom.

2014. okt. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#1 hát pedig én úgy tapasztaltam, hogy ha borotválom, erősebb és sötétebb a szőr. ha meg gyanta/epilátor, akkor nem olyan vészes. és nem csak azért, mert a borotva a tetejét szedi csak le, mikor teljesen visszanövesztem, akkor is vastagabb, mint mikor gyanta után teljesen visszanő.
2014. okt. 14. 15:32
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
En nem tudom magamnak. Egyszerűen nem esik kezre nem tudom úgy lerantani, plusz nem is látom ugye jól. Inkább a kozmetikus.
2014. okt. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is meg tudom csinálni magamnak itthon a teljes intim gyantát. :D Próbáld meg újra, mert ha régen csináltad, lehet, hogy ma már máshogy kezdenél neki és jobban menne. Csak jól meg kell feszíteni a bőrt (ha Te is elég hajlékony vagy, be is látod a teret rendesen) és nem szadab hezitálni a letépésnél. Csak egy pillanatig fáj, utána meg elzsibbad. Így ha az adott területen még egyszer át kell menni, akkor a második menetet már meg sem érzed.

Persze magamból indulok ki és nem tudom, Neked mekkora a fájdalomküszöböd...

De egyébként a borotválástól nem erősödik és a gyantázástól sem gyengül a szőr. Csak a borotvával levágod a gyenge végét, így kettévágod, és a vastag rész, ami ott maradt a bőr alatt, növekszik tovább. Viszont ha kitéped tövestől, akkor a szőrszálnak teljesen újra kell termelődnie, így a vékony vége jön ki először, ezért tűnik úgy, hogy gyengébb.

2014. okt. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, pedig még a kozmetikus is szokta kérni a vendéget hogy segítsen, tehát minimum háromkezes meló :).
2014. okt. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Én egyszer csináltam magamnak, de az első csík után annyira fájt, hogy, minden következő csík előtt 3 percet gondolkoztam, h le-e tépjem.

Sose csinálnám többet magamnak.

2014. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bütyicica válasza:
27%

En vettem rendes gyantat, amihez nem kell textilcsik es nekialltam otthon. Megneztem egy csomo kozmetikai videot. Leradiroztam,lefertotlenitettem szepen, fogtam ket nagy tukrot es nekilattam. Senki se csinalja utanam!!!! Elotte mar tobbszor voltam kozmetikusnal de a pustasag gyozott es a kivancsisag is. Jol sikerult, kifeszitettem a bort, szalirannyal ellenkezoleg huztam le kis aranyokban. Nagyon jol birom a fajdalmat, de most azt gondolom a szules egy teadelutan lesz ez utan. Nem bantam meg, most pihen az olajoktol deeeee ket oramba telt es a kozmetikusnal max 20perc. Koltseghatekonyabb volt igy az teny de a szakertelmet meg kell fizetni...

Borotvaval csak erositjuk a szort, barmennyire kenyelmes is :(

2016. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!