Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Adhatok Alfaparf festékhez...

Adhatok Alfaparf festékhez Kallos oxit? És mennyi kell belőle?

Figyelt kérdés

Van Kallos oxi 100 forintért, és van valami 1 literes oxi, szóval alfaparfosat nem árulnak nálunk. Na akkor ez most így hogy van? Nem kell nekem 1 liter...

A másik kérdésem az, hogy nem értek a fodrászkellékes festékekhez, és hogy mennyit kell adni hozzájuk az oxiból. Középbarna hajam van, és rezes vöröset szeretnék, nem azt a legvilágosabbat, de kb. 7-es színmélységűt. Nem merek venni festéket, mert nem tudom kikeverni, és nincs ki segítsen. A fodrász drága lenne, nem is járok vissza senkihez, szóval tanácsot gondolom, nem osztogatnak ingyen. A fodrászkellékes néni a kérdéseimre azt mondta, miért nem megyek el fodrászhoz, szóval nem hiszem, hogy nagyon otthon van a hajfestésben... Tanácsok?

Előre is köszi.


2014. okt. 14. 00:29
 1/6 A kérdező kommentje:
(Eddig DM-es termékekkel volt festve a hajam.)
2014. okt. 14. 00:30
 2/6 anonim ***** válasza:
Keverheted, az arány a festék dobozára van írva. A kellékesben annyit adnak mindig amennyi kell hozzá. Próbálj olyan festéket venni ami színben megfelel, nem csak alfaparf létezik, vagy ha sötét a hajad akkor világosabbat válassz inkább. 7-es helyett 8-asat. De mondjuk szerintem is fodrász lenne a jobb megoldás, nem sokkal drágább mintha összeszámolod a festéket, + a második festést + a harmadikat ha elrontanád... és még a hajad is tönkremehet. A fodrász meg ingyen is osztogat tanácsokat, pl hogy mivel fesd majd a lenövést legközelebb. Csak meg kell kérdezni... nem titok.
2014. okt. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hosszú hajam van, így egy festés 10ezer forint felett kezdődne... Meg a fodrászoknak az a mániájuk, hogy le kell szívni a hajat, azt meg én nem szeretném.

Nem csak Alfaparf létezik, tudom, de ezt is dicsérik például. Van még 1-2 termékcsalád, ami tetszik, de a kérdés lényege igazából az volt, keverhetek-e Kallos oxival más márkájú festéket.

2014. okt. 14. 01:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem minden fodrász fest 10 ezer felett hosszú hajat, bár attól is függ, mennyi munka van vele.

Hogy szeretik leszívatni az nem igaz, csak akkor, ha szükséges a végeredményhez. Ők tudják, mit miért és mivel kell csinálni.


Ha nem festett a hajad, akkor nem kell elővilágosítás, elég a hajfesték. A festékekhez lehet más gyártójú oxidálószert keverni, de mindig a saját márkával lesz a legjobb az eremény. Az alfaparfot 1:1,5 arányban szokták keverni, de ennek mindig szerepelnie kell a dobozon, vagy a benne levő használati utasításon, azt pedig sosem árt elolvasni.

2014. okt. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De az mit jelent, hogy 1:1,5 arányban?


Egyébként nem tudom, festettnek számít-e a hajam. Legutóbb vettem egy vöröset, de sötétlila lett belőle, így aszkorbinsavas pakolással leszedtem. Jelenleg elég szép gesztenye színe van, kb. 6-os színmélységű. Szerintem az eredetim is 6-os, csak éppen barna.

2014. okt. 14. 15:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy egy egység festékhez másfél egység oxi kell. Pl. 50 g festékhez 75 g oxi.
2014. okt. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!