Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Már jó ideje a szám körül...

Már jó ideje a szám körül jönnek ki pattanások, mitől lehet és mivel kezeljem?

Figyelt kérdés

Ahogy írtam már hosszú idő óta a szám, ajkam körül jönnek ki pattanások és ezeket alig tudom kinyomni és reggelre mindegyik meggyűlik és nagyon fehér.. ha meg sikerül egyáltalán kinyomni akkor meg nagyon piros lesz a sok nyomkodástól :/

Mit tudtok ajánlani ilyen pattanások ellen? 22F



2014. okt. 4. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
szia! nem lehet, hogy perioralis dermatitis-ed van? google-ben van róla kép. általában flourid tartalmú fogkrémek okozzák. próbáld ki, hogy fluorid menteset használsz. ha nem múlik, próbáld ki az akneroxid 50 krémet, gyógyszertárban kapható, kb. 2000 ft. e mellé kell majd valami krém, mert eléggé szárít. meg sajnos fényvédő még télen is, mert vékonyítja a bőrt, és a téli uv sugarak tól is "leéghet" a bőröd. amúgy király cucc, egy hónap alatt leszedte az összes pattimat. : ) ja és ne használj alkoholos, illatos cuccokat rá (lemosó, krém). ha érdekel, tudok ajánlani még ilyen dolgokat is.
2014. okt. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, nem ilyesmi pirosodás jön elő, hanem pattanások szerintem, most is például már egész héten itt a szám sarkában van (kb mint ahol a herpesz szokott lenni, csak pattanás), igazából nem csak a szám körül vannak pattanások de itt a legidegesítőbb meg itt nem tudom őket eltávolítani egyedül és itt a legcsúnyábbak.

De amúgy fogmosás után egy ideig jobban kipirosodik a szám körül szóval lehetséges, hogy ki kéne próbálnom fluoridmentes fokrémet de nem hiszem, hogy alapvetően ezért jönnek elő, még talán a borotválkozással tudnám összekapcsolni, kb hetente 1x szoktam és ugye ott vannak az adott pattanások és hát a borotvával amelyik még olyan stádiumban van azoknak a tetejét "elkaszálja".


Már jó párféle kenőcsöt használtam régen amikor régen az arcom is nagyon pattanásos volt de azok se igazán segítettek, amikor abbahagytam őket ugyanaz volt a helyzet.

2014. okt. 5. 13:05
 3/4 A kérdező kommentje:
(Bocsánat a dupla kommentért de azt elfelejtettem beleírni, hogy milyen fluoridmentes fogkrémet ajánlasz?)
2014. okt. 5. 13:14
 4/4 anonim ***** válasza:
fú hát most így hirtelen nem tudok ilyet mondani, de az a lényeg, hogy nézd majd meg a fogkrém összetevőit, és amelyikben van sodium fluorid vagy bármilyen fluorid nevű dolog, azt ne vedd meg. remélem, ennyitől megoldódik a problémád. : ) ha nem, akkor szerintem menj el bőrgyógyászhoz, ő biztosan többet tud segíteni.
2014. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!