Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért ilyen nehéz jó fodrászt...

Miért ilyen nehéz jó fodrászt találni?

Figyelt kérdés

Eddig egész életemben kettőt sikerült találnom, az egyik a barátom ismerőse, legutóbb vele vágattam, nagyon jól megcsinálta a hajam, a másik az unokatesóm, mindketten megértették mit akarok. Már nagyon ráfért a hajamra a vágás, de mivel mindketten messze laknak, nem volt időm elmenni hozzájuk, (ráadásul az egyikük veszélyeztetett terhes) ezért elmentem egy fodrászhoz, akit két ismerősöm is ajánlott.

Derékig érő volt a hajam, kértem, hogy fokozatosan menjen le, V alakba és egy nagyon picit legyen tépett, hogy ne legyen annyira egyben az egész. Én azt szoktam meg, hogy feltűzik a hajamat és úgy kezdik a vágást, de ő csak nekiesett, majd megszárította, kb. 5 perc volt az egész, mikor látta, hogy furcsán nézek mondta, hogy majd szárazon vágok ám még belőle. Majd elkezdte ritkító ollóval metszeni, de mindig tőlem kérdezgette, hogy jó-e már vagy még vágjon, mire mondtam neki, hogy sajnos nem látok hátulra így nem tudom megmondani, erre a kezembe adott egy tükröt. A végeredmény az lett, hogy levágott kb. 10, de inkább 15 cm-t a hajamból és nagyon kiritkította, persze vágás közben kritizálta, hogy milyen vékony hajam van.

A másik két fodrászom mindig dicsérte, hogy milyen szép dús és hosszú, ráadásul ők olyanra csinálták amilyet kértem, anélkül, hogy nekem kellett volna asszisztálni ahhoz, hogy hol mennyit vágjon. Régebbről is volt sok rossz tapasztalatom fodrászokkal, mindig úgy járok, hogy mikor végre sikerül megnöveszteni és visszadúsul, akkor egy barom elrontja. Miért ilyen nehéz jó fodrászt találni? Én már félek beleülni egy fodrász székébe, pedig már próbáltam öreget, fiatalt- legutóbbi is az volt, de egyikük sem tudja elképzelni mit akarok. Ti hogyan szoktatom fodrászt választani?


2014. szept. 25. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

-sok a kontár képzés, ahol semmit se tanunak

-a népek nem akarnak fizetni, ezért nem törik magukat drága szerekkel meg odafigyeléssel

-emberileg nem vagytk szimpik egymásnak



-nézd meg a fodrász haját

-nézd meg miket használ, milyen ollóval vág, tiszta-e a hely

-olyan helyre menj amit mások ajánlottak

-ne sajnáld rá a pénzt

2014. szept. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elég drága fodrász volt, legalább is szerintem. Igaz, eddig ismerős vágta 3500-ért, a másik ingyen, viszont ez a fodrász elkért 5000-t + 500 forintot hajmosásért, de ha normálisan megcsinálja akár többet is fizettem volna, nem sajnálom a pénzt. A haja hosszú volt, de nem volt szépen levágva, viszont azt mégsem tehetem meg, hogy odamegyek egy üzletbe, átnézem az eszközeit és csak akkor vágatok vele hajat ha mindent megtalálom, ami szerintem kell. Az üzlet tiszta volt, ráadásul ismerős ajánlotta, igaz mindketten fiúk voltak, de jól meg volt csinálva a hajuk.

Amit még nem értek, az az, hogy miért kell minden fodrásznak beszélnie hajvágás közben mindenféle pletykáról? Ő pl kérdezgetett a családomtól kezdve az egyetemi tanáromon át a városba történő lakhatásig mindenről, viszont nem azért fizettem, hogy legyen kivel beszélgetnem, ha erre vágyom elmegyek egy pszichológushoz és még a hajam is megmarad. :/

2014. szept. 25. 09:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy olyan fodrászom volt, hogy úgy ültem be hozzá: "Rád bízom, vágd le úgy, hogy ne legyen rövid és jól álljon." Elképesztő volt a hölgy, mindig remekül sikerült a hajam. Sajnos a lányom születése óta nem voltam nála, mert ugye a jó munkának jó kis ára van. De karácsony előtt nagyon elszeretnék hozzá menni.

De időközben vágattam én a hajam, fodrász barátnőmmel, neki is azt mondtam, amit a másik hölgynek. Ő csak pislogott rám és megkérdezte, hogy "akkor hogy is csináljam?" és mindent a szájába kellett rágni, ráadásul a végeredménnyel sem voltam maradéktalanul elégedett. De legalább ingyen volt. :)

2014. szept. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nagyrészt az a gond, hogy neked van a fejedben egy elképzelés, ezt elmondod, de a fodrász fejében lehet hogy tök másképp néz ki az amit te elképzeltél... és akkor persze hogy nem lesz olyan. Mondjuk az már más ha képet visz az ember és a haja is megvan hozzá, de mégse olyanra vágják... ott már a fodrásszal van gond.

Amit te leírtál, hogy fokozatos, v alakban, ez egy olyan amit otthon magadnak is könnyedén levághatnál, ilyesmivel én sose mentem fodrászhoz, pont azért mert úgyis többet vág mint kéne. Vettem fodrász ollót és lassan már bármilyen frizurát le tudok vágni magamnak. Nem nagy dolog. És sose rontottam még el, mindig olyan lesz ahogy azt elképzeltem. Ajánlom neked is hogy legalább próbáld meg.

2014. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első kérdésedre a válasz:

-mindenki más technikát sajátított el és meg kell találnod azt, aki számodra a legjobban csinálja. ez nem azt jelenti, hogy béna a fodrász csak más stílusban dolgozik, ahogy azt te szeretnéd. a hajvágás egy olyan dolog, amibe beleviszed a saját stílusodat és egyéniségedet is és ez nem biztos, hogy tetszeni fog neked, ha az illetőnek más stílusa van, mint neked és nem egyezik a szépérzéketek.


-Kommunikációs hiba (nem érinti meg mit akarsz és máshogy vágja, nem bénaság kérdése. Ezért kérdezgetnek közbe, hogy ne legyen ilyen.)


-siet (viccen kívül és ez nagyon rossz. mivel elvileg nagyon gyorsan kéne tudni hajat vágni, mert jön a következő vendég vagy, mert a szalon ezt követeli (márpedig ezt követelik), akkor a munkáját is le kell egyszerűsítenie... Teljesen más úgy hajat vágni, hogy nem kell sietned, bármennyi időd van rá és tudod, hogy nyugodtan babrálhatod bármeddig az illető haját, mert ő sem rohan.:) Persze ez nem tud megvalósulni általában.


-V alak. Egy V alakot tényleg csak 5 perc levágni.:) A fokozatokat viszont egy hosszú hajba elég időigényes belevágni. Bár ez technikától függ. Egy hajat rengetegféleképpen lelehet vágni fokozatosra, de most honnan tudjam, hogy a te ízlésednek melyik jönne be jobban? Elég nehéz ezt is eldönteni és a végén megkaphatom, hogy ez így nem tetszik. Ami nem nagy baj, mert legközelebb ebben az esetben máshogy vágnám bele a fokozatokat, ha szól az illető, hogy nem így gondolta.


-Azért kérdezget mindig, mert nem tudja, hogy NEKED személyesen mi tetszene. Őszintén szólva szerintem például ronda, ha egy hosszú hajban vannak fokozatok. Magamtól sose vágnám bele csak, ha kérnek. Szerintem úgy szép, ha egybenöveszted és tényleg van egy szép kontúrja (V alak, U alak vagy egyenes).


-Én a fokozatokat vizesen a hajvéget szárazon vágom. Szóval, ha csak egy kontúrt kérsz hajmosás,szárítás és utána vágás. Szárazon a legjobb dolgozni, ha csak a végéből akarsz.:)


Én is nehezen találok fodrászt, de én azért, mert látom a szakmai hibákat. Nekem van egy 60-70 fodrász ismerősöm és az ő munkájukat nézem meg és úgy választok. Jelenleg, aki vágja a hajamat annak a csajnak teljesen más ízlése van, mint nekem. Így egy kicsit tényleg nehéz, de legalább őt nem látom bénának.

2014. okt. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"miért kell minden fodrásznak beszélnie hajvágás közben mindenféle pletykáról?"


Mert az emberek többsége ezt várja el. Ezt is tanítják az iskolákban, hogy kell beszélni a vendéggel és beszéltessék őket.


Szerintem próbáld ki, hogy becsukod a szemedet. Nagyon sok ember úgy ül egy fodrász székben, mintha gyónni jött volna.:) Rá kell jönni, hogy ki az, aki szeret beszélni és kinek esik jól úgy, ha inkább csendben vagytok. Én mindig békén hagyom azokat az embereket, akik úgy ülnek le a székbe, hogy becsukják a szemüket és közben "relaxálnak". Egyszer-kétszer kérdezek valamit, de ha nem kérdeznek vissza vagy nem kezdenek el mesélni maguktól, akkor hagyom őket. Szóval válaszolj nagyon röviden, lerázósan és csukd be a szemed. Persze csak, ha nem félsz, hogy elrontja.:D

2014. okt. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!