Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fa hajkefével fésülködés?...

Fa hajkefével fésülködés? Ricinusolaj? Fonott hajjal alvás?

Figyelt kérdés
Sok kérdésem lenne és olyanoktól akik kicsit benne vannak ebbe a dologba.. pl: Mennyibe segít hajnak ha csak vizet iszok? Valóban a fából készült hajkefe a legjobb a hajnak? Tényleg akkor sérülnek legkevésbé a kutikulák ha fonott hajjal alszunk? Hosszú hajjal rendelkező lányoknak nappal milyen hajviselet a legegészségesebb? Sokban számít-e az ha valaki naponta eszik tojást? Esetleg pakolásnak is használja a tojást mondjuk próbáltam már csináltam is egy darabig de egyszer pórul jártam mert belefőtt a tojás a hajamba :D pedig langyos vízzel mostam ki esküszöm :D Ricinusolajról vélemények? Ki, hogy próbálja meg védeni a haját??
2014. szept. 16. 23:20
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

A táplálkozás olyan szinten befolyásolja csak a hajat, hogy pl. ha valamit nem eszel egyáltalán, és a szervezetből hiányzik egy vitamin, fehérje, stb., akkor romlik a hajad állapota. Viszont ha átlagosan eszel, de most elkezdesz egy csomó tojást enni, akkor nem valószínű, hogy az a hajadon meglátszik, ha amúgy nem volt hiány ezekből a tápanyagokból a szervezetedben. Egyébként ha változtatsz az étrendeden, vagy elkezdesz mondjuk hajvitamint szedni, az csak az ezután növő hajadra lesz hatással, a mostanira nem. Csak a hajszál azon részére, ami majd ezután nő ki a fejbőrből. Az tökmindegy, a hajad szempontjából, hogy mit iszol, csak folyadék legyen. De a folyadék is elsősorban nem a hajnak kell, hanem hogy a tested jól működjön. Szóval alapból ha annak megfelelően táplálkozol, akkor jó a hajadnak is.

Ezt nem lehet mondani, hogy a fa hajkefe a legjobb. Én pl. 3-at vettem, nem voltak olcsók, és mind tépte a hajam. A fa fésűből ugyanúgy nem jó mindegyik. A vaddisznósörte kefét reklámozzák mindig, de az nem a haj kibontására való, hanem arra, hogy a fejbőrről eloszlassa a zsírt, meg masszírozzon. Ez a verziója viszont tényleg nagyon jó: [link]

Szellősebben vannak a sörtéi, és vannak benne hosszabb, nagyon hajlékony fehér nylon szálak. Ez jó kibontásra is, és nem tép. Egyébként szerintem a Tangle Teezer a legjobb.

[link]

A hajviseleteknél a legrosszabb a hajnak, ha ki van bontva, mert súrlódik, dörzsölődik, könnyebben kiszárad. Ugyanez a copf, csak ott még a gumi is károsíthatja. Eggyel jobb a fonat, ha puha gumit vagy ilyen kis szilikonost használsz. De ott is a vége, meg a kívül lévő szálak törhetnek. Legjobb a konty, hajgumit és hullámcsatok nélkül. Tehát csipeszes csattal, vagy kontytűvel felfogva. Én így is alszom.

Rengeteg házi praktikát kipróbáltam régebben, a kókuszolajon kívül semmi nem vált be, úgyhogy én messziről kerülöm őket. A ricinus borzalmas, 4 hónapig használtam, marékszám hullott a hajam tőle, és semmivel nem nőtt gyorsabban.

Annyi a lényeg, hogy sose legyen száraz a hajad, mindig használj balzsamot, hajvégápolót; kímélő samponnal mosd, amitől nem lesz ez a "csikorgóan tiszta" érzés, és vágd a végét 3-4 havonta.

2014. szept. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

-selyem párnahuzat is segít minimalizálni a törést.


-az összefogás jó, de ne legynen túl szoros, és ne legyen túl kemény, mert az törheti.


-hajpakolás olajjal. ricinus, kókusz, oliva stb.


-fejmasszázs


-a víz jót tesz, de pl. zöld tea, cukor nélküli limonádé, kefír, joghurt stb. szintén jó.


-a fa fésű illetve a vaddisznó sörte szintén


-hajat mosni ha lehet hűvös vízzel, hajat szárítani csak szabad levegőn, hajszárító nélkül. Törülközővel ha szárítod, akkor itasd le, ne dörgöld.

2014. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D
2014. szept. 17. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:
Fenekemig ér a hajam,és 19 éves vagyok.. Fásűbe a legjobb a fa fésű és a vaddisznó sörte.. Kontyba fogva aludj,de ne csatold össze és ne gumizd össze,hanem kontycsattal fogd össze a hajad! Hetente kétszer moss hajat,legyen az pl:hétfő és vasárnap és így tovább! Reggel és lefekvés előtt fésüld ki a hajad csomómentesre. 3-4 havonta vágass le a hajadból (mert vágatni kell! a töredezett haj igénytelen!) Szedhetsz hajvitamint,de házilag is készíthetsz hajerősítő vízet itt a linkje: [link] Meg mesterfodrásztól tudom,hogy a legegészségesebb KIENGEDETT hajjal aludni,de kontyba is jó kontycsattal! Napközben a legjobb a kiengedett haj,de esetleg úgy begumizhatod a hajad,ha a hajad végére teszel egy kis szilikon hajgumit.. Egyél sok tojást,hús féléket stb.. (Amibe sok a fehérje,attól lesz szép,erős,egészséges a hajad.) Ahogyan már mondták,tökmindegy a szervezetednek mit iszol,csak folyadék legyen! De hogyha begumizott,befont hajjal alszol,az nagyon tönkre teheti a hajad.. Ennyi tőlem.. Nagyon nagyon szívesen ha tudtam segíteni! :)
2015. febr. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. febr. 7. 12:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!