Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Géllakk leoldása, vagy reszelé...

Géllakk leoldása, vagy reszelés? Mit csináltam rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néhány hónapja kaptam egy géllakk készletet, hogy itthon is tökéletes manikűrt tudjak magamnak készíteni. Miután megkaptam, elmentem egy 4 órás "tanfolyamra", aminek az otthoni géllakkozás volt a témája. A tanfolyamon minden szuperül ment.

Néhány hétre rá itthon kipróbáltam a házi készletet (Master Nails és Moyra termékek.)


Előkészítés, bolyhozás, primer, bond, egy réteg alaplakk, egy színes, fehér a körömvégre, fedőlakk. Közben persze lámpáztam is, ahogyan azt a tanfolyamon elmondták.

Helyenként összekentem véletlenül a körömágybőrömet, így három-négy nap után sajnos fellevegősödött az egyik, gondoltam leszedem.


A tanfolyamon azt mondták, hogy a gél lakk 100 százalékos acetonnal leoldható. Szépen megreszeltem a lakk tetejét, kis vattadarabokra pedig 100%-os acetont tettem, bebugyoláltam a körmömet alufóliába, és vártam. És vártam. És még mindig vártam, de alig történt valami. Mivel azt mondták, hogy áztatni is lehet, így a vegyszerálló tálkába szépen öntöttem az acetonból, és bő 30 percig áztattam a körmömet a vegyszerben, amikor egyszercsak fájdalmat éreztem az egyik ujjamnál, konkrétan "összeugrott" a körmöm...

Nagy küzdelmek árán reszeltem-toltam-szenvedtem le a gélt a kezemről, az eredmény papírvékony, fájó körmök.


Ez tényleg ennyire macerás? Mit csináltam rosszul?



2014. aug. 17. 19:34
 1/6 bibus26 ***** válasza:
100%

Na, ez a tipikus esete a tanfolyamnak nevezhető pénzkidobásnak...Lassan már agysebész OKJ-s képzés is lesz, fél év alatt phd...

"mivel azt mondták, áztatni is lehet"...Igen lehet, max. 5 percig, mert az aceton rettentően kiszárítja, és irritálhatja a bőrt és a körmöket. Áztat, reszel, áztat, reszel. Mivel ilyen helyeken 4 óra alatt nem lehet semmit elsajátítani, ezért a normális reszelési technikát se tudhatod. Javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot egy szakképzett körmössel, aki segít neked. Továbbá azt is javaslom, hogy amíg a körmöd nem erősödik meg, ne tegyél rá semmit, ne reszelgesd.

2014. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A körmöd azért vékony, mert túlreszelted. Áztatni pedig több lépésben erdemes. Áztatod egy darabig, lekaparod a felázott részt, majd megint áztatsz, megint kaparsz, amíg le nem jött.
2014. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg amúgy a lakkok se egyformák, ami nekünk van, azt pl az alufóliás módszer szuperül felhozza, de van amit nagyon nehezen csak! Most nem emlékszem pontosan a márkájára, de 3 az 1-ben lakk, amit most használunk, azt feloldja percek alatt. Annyi a hátránya, hogy nem minden szín egyforma, valamelyik brutál jól köt, valamelyik nehezebben, szóval necces dolog, pont egyik nap szívtam meg egy feketével. Ez az egyszerűbb megoldás szerintem amúgy, mert erre nem kell fedőlakk, elég a bolyhozás, primer, bond, és utána két rétegben a lakk. De amúgy nem ilyen nehéz, ahogy írod, most használj rá körömerősítőt max:/ De szerintem ha nem akarsz szenvedni akkor nézz körül körmös boltban (nem tudom hol laksz), vagy rendelj netről, közben megtaláltam, ilyen márka: [link] Ahogy írtam ez egyszerűbb és sok nagyon jól köt, leoldani is könnyű.
2014. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem reszelgetem, mert olyan vékony, mint a papír. Vettem rá körömerősítőt, és színre lakkozom, mert lakk nélkül akármihez érek hozzá, elhajlik.
2014. aug. 17. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
16%
Nem szeretem a műkörmöket, azt meg főleg nem értem, hogy akinek gyenge, vékony, pici körmei vannak, az miért teszi tönkre még jobban ilyen hülyeségekkel. Te meg még a hülyeséget is rosszul csináltad... Jó hogy nem domestosban áztattad a kezed 1 óráig...
2014. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

azért kezdett levegősödni,mert a bőrre is ment

előkészítésként szerintem elég a bolyhozás,nail prep. ha primert is raksz meg bondot és alaplakkot is,akkor az jelentősen megnöveli az oldási időt

meg anyagtól is függ.van olyan alaplakk ami szuperül oldódik,de van ami nem.. ki kell tapasztalni

2017. jan. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!