Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szilikonmentesség segíthet?

A szilikonmentesség segíthet?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon gyorsan zsírosodik a hajam. Heti kétszer mosom, a második napon még elmegy, de a harmadikon, negyediken már nem merek utcára menni.

Amikor szilikon mentes samponnal mostam hajat, azzal tovább bírta, viszont nagyon megviselte a hajvégeim.

Arra gondoltam, hogyha natúr samponnal mosnám, és intenzívebb ápolókat (pakolás, olaj) használnék.


Erre a samponra gondoltam:

[link]


2014. aug. 12. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ, hogy segíthet-e, pl.: milyen a hajtípusod, mitől zsírosdik a hajad, festett/ nem festett-e a hajad, stb.

Ezt a sampont nem próbáltam, de nekem a drogériás szilikonos samponok iszonyat kócossá tették a hajam (bár csak kétfélét próbáltam az elég volt), borzasztó volt, akkor áttértem a gyógyszertári samponokra (hajtípusnak megfelelőre) és ez a probléma megszűnt. Úgyhogy nem minden szilikonmentes sampont teszi tönkre a hajat.

Hajvégekre egyébként nagyon jó az argánolaj, a hajtövekre pedig esetleg ki lehet próbálni zsíros hajra való hajszeszt, ami szintén segíthet.

2014. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem használtam ezt a sampont,de kamillát és citromlevet is tartalmaz ami jó a hajzsirosodásra.

Amúgy a pakolások nagyon jól segitenek abban hogy a hajad egészségesebb legyen..Én kókuszolajjal kenegetem,vagyis készitek belőle pakolást.

Puhább tőle a hajam és nem annyira töredezik sem :)

2014. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egy másfajta Alverde sampont használtam, de nagyon kiszárította a hajam. Ami viszont nagyon bevált, a Babylove sampon. Ezt is a DM-ben lehet kapni és összetevőket nézve sokkal jobb. Nincs benne semmilyen szulfát és alkohol. Ráadásul olcsóbb is.

Egyébként nekem is gyorsan zsírosodó hajam van és nekem segített 1-2 nappal kitolni a hajmosást. Nyáron 3 naponta mosom, mert eléggé izzadós vagyok, de amúgy elég 4 naponta.

2014. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi a szóismétlésekért, nem olvastam át :D
2014. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is segített a zsírosodáson a szilikon mentes sampon, illetve az, hogy nem szárítottam, olyankor 2 nappal továbbra is sikerült elhalasztani a hajmosást. VISZONT a sampon nagyon szárította a hajam a nemszárítás miatt pedig sokszor megfázott a fejbőröm és durván hulott a hajam. Így egy hónapra rá borzalmasan setett a hajam :( Azóta próbálom visszanyerni a régi szép hajamat, de nehezen megy. Nem elrettenteni akartalak, csak figyelmeztetni, hogy én megbántam.
2014. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!