Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A kakaóvaj csak száraz bőrre...

A kakaóvaj csak száraz bőrre jó, vagy normálra is? És hajra?

Figyelt kérdés
Most rámtört a csokimánia, és vettem egy kakaóvajas hajpakolást. Vennék tusfürdőt, és testápolót is, esetleg tiszta kakaóvajat, ha találok valahol, de nem tudom nekem jó lenne-e. A bőröm vegyes, az arcom T-vonalban zsíros, a nyakam, a vállam és a hátam a lapockáim alsó harmadáig szintén, a lábszáram és lábfejem száraz, a többi normál.
2014. aug. 5. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Zsíros bőrre nem ajánlanám, a komedogén indexe nagyon magas (= nagy eséllyel okoz pattanást, mitesszert), ráadásul a tiszta vaj max extrém zsírhiányos bőrre jó, vízhiányosra nem. Hajra jó lehet, ha el tudod rajta oszlatni (nehezen olvad).

Ha csoki illatot is szeretnél, mindenképp finomítatlan terméket vegyél.:-)

2014. aug. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor a tusfürdőt és a tiszta vajat kihagyom, esetleg télre a lábamra veszek kakaóvajas testápolót. Viszont akkor a kakaóvajat tartalmazó hajpakolásomat nyugod szívvel fogom a hajamra elhasználni, mert festem, és ezért hajlamossá vált kiszáradni. De persze csak heti egyszer a három mosásból, azt se szeretném ha zsírossá válna, és még gyakrabban kellene mosni.
2014. aug. 6. 10:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!