Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tehetek valamit, hogy helyreho...

Tehetek valamit, hogy helyrehozzam?

Figyelt kérdés
Jó ideje vasalom a hajam. Jelenleg kb egy deciméterrel váll alá ér, de szeretnék hosszabbat.Alapból nagyon göndör hajzuhataggal rendelkezem, de mióta sűrűn vasalom, már nem szép göndör ha nincs kivasalva. Iszonyú csúnya, és sokkal rövidebbnek tűnik. Ezért mostmár szinte "muszáj" vasalnom, hogy kinézzen valahogy, így annyira nem feltűnő, h nincs jó állapotban. Úgy érzem, hogy a hajam nem nő, vagy ha nő is, nem látszik, mert a vége úgy el van vékonyodva, h letöredezik. Használtam Gliss Kur hajnövesztő szeszt & sampont, de nem igazán találtam eredményesnek. Mit tehetnék, h kicsit megjavuljon, és gyorsan nőjön a hajam a hajvasalás mellett?
2010. jan. 9. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
én azt ajánlom hogy hagyd abba a vasalást. már rengeteg féle egyenesítő sampon, krém, hajhab, lakk, hajfény, minden féle van amivel egyenes lesz. egyébként ha ugy döntesz hogy leteszed a vasalót, akkor egy 1-2 centit vágathatsz is belőle, és akkor biztos szép lesz.
2010. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet h ez lenne a hatásos, de nem igazán hiszek az ilyen samponokban, mert ha hajmosás után a hajam megtörlöm törölközővel,teljesen göndören fog állni, és úgyis szárad meg.:S
2010. jan. 9. 20:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy az első válaszolónak nem göndör/hullámos a haja,mert akkor tudná,hogy ezek az egyenesítő samponok,balzsamok,krémek szart sem érnek!!!


Amúgy nem tudom mit csinálj vele,nekem is ugyanez a problémám.. :( Én most műhajat rakatok fel,és továbbra is vasalni fogom.. :(

2010. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

hagyd abba a vasalást, használj természetes, házi pakolásokat amit te keversz ki és ne olyat, amit boltban lehet kapni.

Ha nem zavar a vörös/vöröses árnyalatú hajszín, akkor meg fesd hennával a hajad, ez egy gyógynövény, van rá recept, hogy a porát hogyan kell kikeverni pár hozzávalóval(por alakban lehet amúgy kapni). Nagyon jót tesz a hajnak, és semmi mesterséges nincs benne, nagyon szép fényes és erős lesz a haj tőle. Tapasztalat :)

22/L

2010. jan. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
harmadik vagyok, még annyit, hogyha egyenes hajat akarsz, akkor nem marad más mint a vasalás és töredező, száraz haj... De segíthetsz rajta azokkal amitket leírtam vasalás mellett is, bár nem lesz sosem teljesen egészséges, amíg vasalod...
2010. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A vöröses haj zavarna, mert szőke hajam van, amit nagyon szeretek.És esetleg mit csinálhatnék azellen h ne törjön le a vége? Mert szerintem az a legnagyobb baj:S Fodrászhoz vágatni nem merek elmenni, mert tudom h nagyon sokat vágna, sosem nőne vissza még ekkorára sem.:S
2010. jan. 9. 20:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki szerintem is a hajegyenesítő cuccokat, a titka hogy mindent kell használni egymás után, sampon, balzsam, pakolás meg ami van. Ha csak sampont használ valaki akkor tényleg sz*rt sem ér.
2010. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De Miclén Regener hajtonik. Rossmannban 500 forint körül van. Ettől gyorsabban nő és ápolja a hajad.


Placentás hajpakolás, fodrászkellékesben keresd. 1000 forint, 1 liter.


És ne vasald a hajad, ha szőke ( azt hiszem az, ugye?) akkor annyira nem is látszik a töredezettség, mint mondjuk egy fekete hajszínnél. Idővel gyorsan helyreáll és újra szép lesz.


A végéből vághat egy ismerősöd is, vagy aki ott van. Kifésülöd hajmosás után aztán egy éles ollóval vág belőle. Nem nagy dolog.


Szerintem most 2 centit vágjatok, aztán havonta 1et vagy amennyit kell. Meg fog nőni, nem lesz rövid nyugi.


off: mi az a deciméter? Életembe nem hallottam, ennyire hülye vagyok? :D

2010. jan. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen:) Az egy mértékegység..:D:D

miliméter(mm)<centiméter(cm)<deciméter(dm)<méter(m)

:D:D:D:D

2010. jan. 9. 23:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Basszus, tényleg! Így már rémlik valami. Hát hiába matekból minden bukásra álltam, mit tagadjam :D

Csak furcsa volt, mert általában centimétert szoktak használni és így nem vágtam mennyi lehet az. :)


Eszembe jutott még, hogy mivel valószínűleg vízhiányos a hajad és fénytelen kissé a vasalástól, a pakolás mellett használhatsz rá olívaolajat is. Én azt még nem használtam de rengeteg embertől hallottam, hogy nagyon jó. Én a zsíros hajamra nem merem felrakni, de úgy tudom elég ha veszel rendes étkezési olívaolajat valami akciós árút és azzal kezeled a hajad.

Nem tudom, hogy elég rákenni vagy melegvízbe kell, de szerintem ha google-ban rákeresel akkor biztos találsz olyat, ami szerinted rendbe van.

Én arra is tudok gondolni, hogy ha a pakolást kiszeded egy kis műanyag tálkába és ott hígítod az olajjal akkor is jó lehet. Csak utána a fejbőrről mindenképpen jól le kell mosni, a hajszálakban kevéske maradhat, az csak jót tesz.

2010. jan. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!