Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkítés, hogyan csináljam?

Szőkítés, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Kb. 7-es színmélységű hajat szeretnék szőkíteni, de lehet, hogy inkább 8-as, mert kicsit kiszívta a nap. Sötét- középszőke.

Van itthon szőkítőm 9%-os oxival, és van 9.1-es festékem, szintén 9%-os oxival. Melyiket, vagy milyen sorrendben használjam?

Szőkítő, aztán festék, vagy felkenem a festék felét (pár centis hajra elég), és ha nem lesz elég világos, felkenem a másik felét is?

Ti hogyan csinálnátok?



2014. jún. 14. 23:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
A nő mondta, hogy nyugodtan keverjek balzsamot a szőkítőhöz, és a festékhez is, az hígítja is kicsit, és védi is a hajat. De a 9.1-es festékben nem vagyok biztos.. Ha fehér lesz a végeredmény, nem baj, csak vörös és sárga ne legyen. A 9-es nem fedne sokat? Mert ha leszivatom, az meg csak egy hajszálnyival világosabbra visszaszínezi, akkor nem csináltam semmit, csak feleslegesen roncsoltam a haját.
2014. jún. 15. 07:52
 12/12 A kérdező kommentje:
Na, megcsináltam. Szőkítés előtt bekentem a haját kókusz olajjal, majd egy mogyorónyi balzsamot hozzákevertem a szőkítőhöz, majd felkentem 30 percre, lemostam, balzsamoztam. Aranyszőke lett. Száradás után olajozás (mert ugye frissen volt mosva, és védje a haját), mogyorónyi balzsam a festékhez, és felkentem. Végig az járt a fejemben, hogy 10.1-es festék kellett volna. Elég sötétnek tűnt, az biztos volt, hogy fed rendesen.. 30 perc után megnéztem, majd még 10 percig fent hagytam, majd öblítés után kallos tejes pakolást tettem rá. Az eredmény: pihe-puha 9.1-es haj. Nem lett se vörös, se kék, se zöld, se szürke, természetes szőkének néz ki. Olyan lett, mint amilyet a minta ígért. De szegényem gyöngyszőke hajat szeretett volna :D Tudtam, hogy a 10-es festék kell.. mert én is azt képzeltem el neki, de majd legközelebb. Azért szeretjük így is :)
2014. jún. 16. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!