Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőkítés, hogyan csináljam?

Szőkítés, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Kb. 7-es színmélységű hajat szeretnék szőkíteni, de lehet, hogy inkább 8-as, mert kicsit kiszívta a nap. Sötét- középszőke.

Van itthon szőkítőm 9%-os oxival, és van 9.1-es festékem, szintén 9%-os oxival. Melyiket, vagy milyen sorrendben használjam?

Szőkítő, aztán festék, vagy felkenem a festék felét (pár centis hajra elég), és ha nem lesz elég világos, felkenem a másik felét is?

Ti hogyan csinálnátok?



2014. jún. 14. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szőkítővel leszivatod (csak ne vidd túlzásba), aztán festék
2014. jún. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
1 árnyalatot lehet világosítani a sima festékkel is, de ha többet akarsz, akkor kell külön a szőkíteni előtte.
2014. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az pl. jó, ha 30-40 perc a hatóidő, és 30-ig hagyom fent a szőkítőt, és ha esetleg picit rezes lesz, a festék az erős oxi miatt úgyis fakít még egy kicsit rajta, és hamvas is.. ? Vajon jó úgy?
2014. jún. 14. 23:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha fodrászhoz mennél akkor nem kéne leszívatni mert festékkel is lehet 2 árnyalatot világosítani. Csak a hajadtól függ milyen festék kell rá, gondolom a 9.1-nél világosabb kell. A szőkítéssel tönkreteszed, nem éri meg így csinálni ahogy te tervezed. Száraz lesz és durva tapintású.

Én is szőkítem, de nekem a sötétbarna hajamra kell 9%-os szőkítő + festék 6% oxival, hogy világosszőke legyen (10.22), neked az a szőkítő túl erős lenne mindenképp.

2014. jún. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
8-asból (na jó, legyen 7-es) 2-3 árnyalatnál többet egyébként sem lehet világosítani.. ezért kérdem. Mert a fodrászkellékesnél ahol a festéket vettem az oxival (szőkítőm már volt) azt mondta a hölgy, hogy úgy is jó, ha szőkítem és festem, de az is jó, ha felkenem a festéket, és ha attól nem lesz elég világos, alapos balzsamozás után felkenhetem a másik felét.
2014. jún. 14. 23:54
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt a szőkítőt a sötétbarna hajamra vettem.. a párom sötétszőke. Van még 6%-os oxim is esetleg. Én 10.1-es festéket akartam 9%-os oxival rátenni, de az eladónő valahogy rábeszélt a 9.1-esre. Mit csináljak? Valahogy megoldható abból, ami itthon van, vagy mit vegyek? Nagyon világos hamvasszőkét szeretnék elérni a párom napszítta 8.1-es, alapból 7-es hajából.
2014. jún. 15. 00:05
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit tegyek. Tegyem rá a szőkítőt, és vegyek rá egy színezőt? Vagy egy hamvasító sampont?

Vagy vegyek egy 10.1-es festéket, és tegyem rá a 9%-os oxival?

Esküszöm, már ott tartok, hogy hozzá sem fogok kezdeni.. pedig a párom rövid haján az sem lenne egy eget rengető tragédia, ha elrontanám..

2014. jún. 15. 00:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha 30-ig hagyod fent a szőkítőt, szerintem elég, de menet közben látod mennyire világosodik, és szárazan képzeld egy picit még világosabbnak.


Azt ne várd meg, hogy fehér legyen, mert az annyira tönkreteszi hogy még a kezedbe is maradhat a haja.


Utána ha a festékhez keversz egy kis vizet, már nem 9%-os lesz az oxid, hanem 6, vagy kevesebb, tehát akkor nem fogja sem világosítani, sem roncsolni. Ez már csak olyan lesz így mint egy bemosó. Ha a festék sötétebb, mint amilyenre leszívtad, az nem jó az sötétíteni fogja. Ezért válassz olyan festéket, ami legalább olyan világos színű, mint a leszívott haja.

2014. jún. 15. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nem kell szoke hajra szokitopor!

ez a festek kell neked: [link]


azt irja hogy extra vilagosito ami igaz is, en mar probaltam, nekem is 7-8as hajam van termeszetesen. termeszetes hajat gyonyoruen ki lehet vilagositani csak festekkel. sot, meg festett hajat is lehet barki barmit mond, nekem siman mukodik. a szokitopor nagyon veszelyes jatek, en csak melirozasra hasznalom.

2014. jún. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja hogy par centis fiu haj? akkor nyomhatod a szokitot szerintem :D csak lehet hogy feher haja lesz a vegen ami nem tul szerencses mivel nem a 90-es evekben vagyunk mar :D
2014. jún. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!