Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok, tudnátok segíteni? Ti...

Lányok, tudnátok segíteni? Ti jobban értetek ezekhez

Figyelt kérdés

A problémám annyi, hogy van itthon néhány bőrápolási cucc pattanásos bőrre és azt szeretném megtudni, hogy ezek közül melyikeket lenne érdemes használnom és milyen gyakorisággal.


A "készlet":


-Garnier PureActive arclemosó ( [link] )


- Synergen arcvíz [link]


- Isotrex gél


- embrimycin gél


- teafaolaj ( ezt nem szívesen használnám, beleöntöttem 4 cseppet egy régi műanyag fogmosópohárba, ami tele volt vízzel, 5 perc állás után érdes lett a pohár oldala. Atomhulladékot vásároltam vagy mi ??? )


- zynerit


- aknesol


-bőrgyógyász által felírt bórsavas rázókeverék


-Nivea arcradír [link]


- Aloe vera növény


2014. máj. 19. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Arclemosót reggel és este.

Radírt max heti kétszer. Ezután kennék fel aloe vera növényt.


A többihez nem nagyon tudok hozzászólni.

2014. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És reggel-este ne szappannal, hanem arclemosóval mossak arcot?
2014. máj. 19. 14:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Én a Clean&Clear arc/sminklemosóóját ajánlom, valamint a Zyneritet. Nekem a Zynerit egy hónap alatt (mivel antibiotikumos) olyan szinten rendbe hozta a bőrömet, hogy-lekopogom-most hibátlan, és valóban szép. :)

Zynerit reggel este, ha súlyosabb a hiba, sminklemosó pedig este. Én mindkettőt csak este használtam, éf komolyan, a Zynerit egy csoda. :)Bár ezt csak bőrgyógyász írhatja ki. :)

2014. máj. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem.


Akkor veszek majd egy Clean&Clear arclemosót, és elkezdem használni a Zynerittel.


Köszönöm a válaszod:)

2014. máj. 19. 14:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezek nagy része erősen irritálja, szárítja a bőrt, amit nem szabad túlzásba vinni...

Választanod kell az Isotrex gél, embrimycin gél zynerit, a rázókeverék, és az aknesol közül.

Arcradírt én nem használnék, a kémiai hámlasztás ezerszer jobb... [link]

Az arcvizet ne használd, vagy max helyileg pattanásnyomkodás után, sok benne a denaturált alkohol...

Egy sokkal gyengédebb lemosó kellene, ne márka, hanem összetevőlista alapján válassz.

Egy jó nem komedogén hidratáló+fényvédő (utóbbi főleg az isotrex gél mellé kell) még kellene, mert a pattanás elleni készítmények szárítanak.

Az aloe oké, ha neked bevált.

Személy szerint én azt ajánlanám, hogy az isotrexet használd, az retinolszármazékot tartalmaz, ami az egyik legerősebb, legjobb hatóanyag, pattik, ráncok, és pigmentfoltok ellen is. (szerintem használd eleinte 2 naponta, este, mert fényre bomlik, de ha hozzászokik a bőröd, akkor mehet naponta is)

Emellé napi 2x mosd meg az arcod egy kímélő lemosóval, és hidratáld rendszeresen.

Reggelre pedig muszáj a fényvédő, mert az isotrex fényérzékenységet okoz.

2014. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást:)
2014. máj. 19. 22:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!