Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Igaz az, hogy minél többször...

Igaz az, hogy minél többször mosod a hajad annál szárazabb lesz? Mit tegyek, hogy kevésbé legyen szárazabb a hajam?

Figyelt kérdés
Hetente 1x mosok hajat, mert ha bármilyen ügyből rákényszerülök, hogy máskor is mossak akkor elkezdenek itthon letolni, hogy annyiszor mosom a hajam, ezért ilyen száraz. 1x egy héten az sok? Ha tovább várok akkor meg annyira gubbancos, hogy csak könnyezve tudom kibontani. Használok száraz hajra sampont, balzsamot, hajpakolást/vagy olyan fújos hajkifésülőt. NEM szárítom SOHASE hajszárítóval a hajam, még ilyenkor télen se, NEM vasalom a hajamat, NEM mellíroztatom, NEM festem, mégis száraz mint a rőzse. De mégis mitől? Mit csinálok rosszul? Adjatok tanácsot, vagy bármilyen praktikát amitől kicsit zsírosabb lehetne, mert már nagyon el vagyok keseredve. :(
2009. dec. 27. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, hogy ha többször mosod, kiszárad. Jó minőségű sampont és balzsamot kell használni, száraz hajra valót. Nekem is ez volt a problémám, én a Lush termékeit használom és azóta teljesen elmúlt. Ez a kedvenc balzsamom:

[link]

Ne tévesszen meg, hogy göndör hajra írják, egyenes, de száraz hajra is jó.

Samponból valamelyik szilárd sampont ajánlom, egy korong nekem heti két hajmosás mellett fél évig elég. Próbáld ki, nekem bejött!

2009. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia!Igen ez igaz hogy kiszárad!Én is így jártam sajnos!De nekem a fodrászom adott egy hajzsírosító kenőcsőt kérdezd meg a fodrászodat hogy van-e ilyen kenőcse ha van kérd kölcsön biztos megengedi hogy egy diónyit kivehess!mindennap egy nagyon picit vigyél fel a hajadra és alaposan oszlasd el!!!Remélem hasznos válasz :D
2009. dec. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valakinek eleve ilyen a haja.Én szerencsés vagyok.(és a Schaum-át használom és nagyon jó(sampon)és válazd ki a te hajadnak mefelelően pl:száraz töredezett....balzsam-ból is Schaum-át (bugyirózsaszin)és olyan puha,lágy selymes lesz tőlle a hajad.....)Remélem azért segítettem:ja és én hetene 2x mosok hajat mert nagyon hosszú.1 héten 1x egyszerűen muszáj hajatmosni:-)
2009. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinél másképp alakul.Az sem mindegy, hogy használsz-e balzsamot, vagy hogy mennyit vasalod-göndöríted.Lehet alapból is száraz a hajad, de ha régen volt vágva, azis okozhatja.A heti 1 mosás az nemsok. Én hetente 2-szer mosom, vasárnap, és szerdán, de vannak olyanok is, akik hetente 3-4-szer is mossák, mert igényli a hajukat.Ám azis igaz, hogy aki ok nélkül mossa, annak árthat.Ilyenkor lehet hajhullás, de töedezés nem.Ha gubancos a hajad, használj kifésűlő spray-t.Vagy ha már végképp nem megy sehogysem, akkor kérdezd meg a fodrászod.
2009. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kérdeztem...Azt mondta, hogy nem tehetek róla, hogy ilyen a hajam, de ő azért örül, hogy neki nem ilyen van...Hát nagyon megnyugtató volt, hogy mit ne mondjak...

A schaumát még nem próbáltam, ártani nem árthat.:) A hajkifésülő spray-t pedig nagyon szeretem, könnyebben lehet vele fésülni a gubancokat. Csak most mélypakolást vettem, és sajnos akkor már erre nem futja.:( De legközelebb inkább kifésülő sprayt veszek az biztos.

Köszi mindenkinek, aki tud még tanácsot adni nyugodtan írjon! :)

2009. dec. 29. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!