Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rettentően zsíros bőr?

Rettentően zsíros bőr?

Figyelt kérdés

Évek óta küzdök vele sajnos, és eddig nem találtam semmit, ami tényleg javítana rajta.


Most használok zsíros bőrre való Manna szappan termékcsaládot, az elején észre is vettem némi javulást, de most megint semmi.


Használom a Catrice Prime and Fine mattító sminkalapot, Manhattan Powder Make Up alapozót és most 2 féle púderem van, az egyik a CV mattítója, a másik pedig a Catrice Prime and Fine Mattifying. Mindkét púdert azért vettem meg, mert szinte csak jó vélemények vannak róluk, de nekem egyik sem vált be igazán.

Van Eveline zsíros bőrre való BB-m, ami egész jó, de ez sem jelent túl sokáig megoldást, ráadásul nem is tudom mindig használni.

Tényleg rettenetesen zsírosodik a bőröm mattítás ide vagy oda. Ha mondjuk 2-ig suliban vagyok, akkor 3-szor púderezek addig. Amikor meg hazaérek és tükörbe nézek nagyon utálom, hogy a zsírosság miatt csúnya lesz az arcomon az alapozó.


Tudtok a most általam használtaknál jobbat ajánlani, lehetőleg elérhető áron? Előre is köszönöm.


2014. ápr. 24. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ápoldd a bőrőd! Azért termel ennyi faggyút, mert száraz. Amúgy a szappanok is szárítanak. Ápoldd ápoldd és ápoldd kitartóan és meg lesz az eredménye. :)
2014. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Soha sem száraz a bőröm, a szappanok sem szárítják ki! Használok shea vajat is rá esténként, ami szintén jó a zsíros, pattanásos bőrre.
2014. ápr. 24. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne zsírt kenj a zsíros bőrre!!! HIDRATÁLÓ krémet kell használnod! Nekem ez picit segített, de a tuti "áttörés" az étkezés volt. Átállítottam az étkezésemet, nem ette semmilyen állati eredetű terméket (hús, tej, tojás...), nem ettem semmilyen mogyorót, diót vagy olajos magvat. Emellett a salátámra semmilyen olajat nem tettem, egyszóval olaj és zsír mentesen étkeztem 2 évig. Most ugyanígy nem eszek állati eredetű dolgokat (vagy csak nagyon ritkán) a salátámra egy icipici oliva olajat néha használok. Ami még nagyon fontos, hogy napi legalább 2-3 litert igyál. Nekem ez tuti bevált, és na

gyon megérte

2014. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindennap használsz púdert? Én egy hónapban egyszer ha használok, ha valami olyan helyre megyek. Minek a suliba púderezni magad? Nagyon roncsolja a bőrt. Nekem egyébként nagyon zsíros alapvetően a bőröm, legalábbis a homlokomon. Ilyen típusú a bőröd, de ez nem feltétlenül hátrány. Persze, nem túl szép látvány, ha fénylik az ember feje, tehát kell ápolni, de nem úgy, hogy mindennap púderezed, ráadásul többször is. Én a következőket csinálom: reggel zuhanyozás után bekrémezem magam hidratálóval. Fontos, hogy a krémből, amit használsz, csak épp hogy annyit kenj fel az arcodra, amennyi szükséges. Sokan abba a hibába esnek, hogy túl sok krémet visznek fel. Miután beszívta az arcom a krémet, nedves törülközövel leszedem a krémfelesleget. Napközben, amikor mosdóközelébe kerülök, kevés vízzel leöblítem az arcomat és tiszta törülközővel megszárítom. Este fürdés után megismétlem a reggeli műveletet (hozzáteszem, nyáron nem szükséges ennyi hidratálót használni, inkább télen olyan a bőr, hogy több krémet igényel). Egy héten egyszer gőzölögtetem az arcomat és mitesszertelenítek. :) Szerintem ne használj ennyi púdert, mert később nagyon ráncos lesz tőle a bőröd. 29/L
2014. ápr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az mind hulye aki azt irja hogy minel jobban mosod annal jobban zsirosodik. Akkor akinek szaraz a bore miert nem mossa szappannal hogy tobb zsirt termeljen neki??
2014. ápr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!