Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a szőrbenövés ellen?

Mit tegyek a szőrbenövés ellen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy igazándiból a combomat sohasem borotválom. Fehér a bőrszínem, de valahogy annyira haloványak ezek a szálak, hogy nem is akarom őket eltüntetni.


A vádlimon nem, de a combomon tucatjával be vannak nőve a vékony halovány szőrszálaim.


Mit tehetnék ez ellen?


2014. márc. 12. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Szőrtelenítés előtt puhítsd fel a bőrt.
2014. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bocs, félre értettem a kérdést.

Durva fürdőszivaccsal dörzsöld fürdés közben.

2014. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez komolyan beválik?:)
2014. márc. 12. 21:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már benőtt, akkor fertőtlenített tűvel ki lehet piszkálni a szőrszálakat, és csipesszel kihúzni.
2014. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen segíthet a dörzsölés, mert eltávolítja a felső elhalt bőrréteget, ami elősegíti a benövést.

De használhatsz helyette bőrradírt is. Ami fontos, hogy természetes anyagokat használj, mert a boltban kapható kozmetikumok tele vannak petrol származékokkal, ami elzárja a bőr felső rétegét.

Pl. kávézacc + cukor + olívaolaj sűrű keveréke

Teafa olaj fertőtlenít, csökkenti a gyulladást, v. ecet.

2014. márc. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Látom, hogy nagyon benne vagy a témában:D Pattanások ellen nincs valami korszakalkotó ötleted?:D
2014. márc. 15. 17:36
 7/9 anonim ***** válasza:

:D Semmi korszakalkotó ötletem nincs. De ha esetleg tudod, hogy mi okozza a pattanásokat, akkor esetleg lehetnek ötleteim, amik segíthetnek.

Általánosságban elmondható, hogy a pattanásokat hormonális, étkezési, vagy nem megfelelő kozmetikumok okozzák.

Hormonális ellen nem sokat lehet tenni, meg kell várni, amíg kinövöd, de addig is lehet kezelni, teafa olajos és gyömbéres termékekkel. Előbbi fertőtlenít, utóbbi a pólusokat húzza össze.


Könnyen emészthető ételeket fogyassz!


Csak természetes alapanyagú és minden szintetikus anyagtól mentes kozmetikumokat használj. A legjobb, ha elkészíted magadnak, mert úgy a legbiztosabb.


Feltételezem, hogy tusfürdőt használsz (a szőrbenövéseket az elősegítheti), cseréld le természetes handmade szappanra.


Majd megkeresem azt az oldalt, ahol nagyon jó minőségű handmade szappanokat találtam.


Ezekkel a változtatásokkal az immunrendszeredet is erősíthed, nemcsak a bőröd lesz ápoltabb.

2014. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg is találtam!


kecsketejszappan.viltor.hu


Eszter szappanjairól jó visszajelzéseket hallottam.

2014. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen tényleg az összes választ:D Meg is nézem az oldalt gyorsan:D
2014. márc. 16. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!