Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek hogy normális...

Mit tegyek hogy normális frizurával jelenjek meg mindennap?

Figyelt kérdés

Mióta levágattam a hajam (anno 3 éve) kezelhetetlen. Még nem voltam annyira idős, hogy eltudjam dönteni mi áll jól,anyám meg rábeszélt a tépett hajra. Az eredetileg hullámost hajam megtépettük,ami márcsak a hullámok miatt sem volt jó ötlet. Másrészt a hosszusága megmaradt (mellig érő) , de a sűrűsége a negyedére csökkent.

Azóta nőtt, de ugyanolyan ritka, letört. A fodrász mondta,hogy ritkán találkozik ennyire vékonyszálú hajjal. Mivel vékonyszálú,a heti egy vasalás is rendkívül károsítja, göndören pedig nagyon rosszul áll:) Ha copfba kötöm, mindig kijönnek a szálak a hajamból + nem is áll jól:) A kontynál is ugyanez a helyzet. Uristen menthetetlen vagyok.

Valaki irjon már valami frizura tippet, vagy tanácsot ,vagy valamit ami talán jól is állna, és nem néznék ki ennyire igénytelenül:)))))))


2014. márc. 12. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha túl lett ritkítva, akkor vágasd le olyan vállig/állig érőre, és hagyd, hogy utána nőjön. Ha ez meg van, akkor már növesztheted tovább.
2014. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem olyan ember még nem volt max csak ha kopaszXD
2014. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kondorosi vagy? XD
2014. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link] ez elvileg nagyon szépen rendbeteszi a károsodott hajat.

viszont ha nem sajnálod a pénz,jókat hallottam róluk:

[link]

Egyébként a fodrászodnak ajánlania kellett volna valamit..

2014. márc. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Frizura: fond be éjszakára 2 copfba a hajadat hajmosás után. Gyönyörű hullámos lesz, és sokkal 'többnek' fog kinézni, mint ha egyenes lenne.

Vagy létezik egy kicsit macerás, de hőt nem igénylő módszer: http://www.youtube.com/watch?v=m1RO-d1Z9Hs&feature=youtube_g..

Szerintem kifejezetten jól néz ki, amikor kicsit kócos, rendezetlenebb hatású a lófarok/konty, de ízlések és pofonok. Sokféle konty van, próbáltad már a nyaktőnél megkötni? Vagy lófarokból vmi ilyesmit, mint ebben a videóban az utolsó? http://www.youtube.com/watch?v=LmhXvZVmv40&feature=youtube_g..

Én amúgy imádom a fonatokat, vagy az olyan frizurát, hogy az archoz legközelebb lévő tincseket befonod, vagy csak simán hátrateszed és megtűzöd.

Ha gyors megoldásra vágysz, akkor valami kiegészítő(hajpánt, csat, masni, szalag, stb) egyből megszépíti az egyszerű kibontott hajat is.

Emellett fontos az ápolás, én a finomítatlan olajokra esküszöm (kókusz, ricinus, olíva, jojobaolaj). Tedd fel hajmosás előtt kb 2 órával (én ennyire szoktam), majd mosd ki samponnal, balzsamozz. Én saját készítésű ápolósprayt használok (deszt. víz+balzsam+pár csepp olaj, rázd össze használat előtt és a végekre fújd), de ha neked can már bevált, akkor az is jó (semmilyen hajápolási termékedben ne legyen denaturált alkohol! Az összetevőknél 'alcohol denat', 'alcohol', vagy 'bio alcohol' néven találod meg. Nagyon szárít és ha samponban van, akkor a fejbőrt irritálja)

Fésülködj óvatosan, inkább langyos vízzel öblítsd a hajadat, szedj valamilyen vitamint, lehetőleg ne napozz, vagy ha már muszáj, akkor valamilyen nem kiöblítendő balzsamot/olajat tegyél rá. (az úszásra ugyanez vonatkozik) Emellett ha már vasalod, akkor legalább ne szárítsd meg.

2014. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi az utolso kielègítö vàlaszát:))
2014. ápr. 21. 14:58
 7/8 Habcukorcigánysegg válasza:
Paroka
2018. máj. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne hallgass a habcukorra, csalik a Zsa!!
2018. máj. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!