Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért vágatja le sok nő a...

Miért vágatja le sok nő a haját teljesen férfiasra?

Figyelt kérdés

Sok 30 feletti nőn megfigyeltem, hogy egyik napról a másikra levágatja teljesen férfiasra vagy tüsire az addig hosszú/félhosszú haját, neadjisten még vörösre is festetik, ezzel teljesen elcsúfítva önmagukat. Kíváncsi lennék a lélektanára, hogy ez miért lehet. Az teljesen nyilvánvaló, hogy rosszabbul és öregebbnek néznek kis 100-ból 99-en ilyen hajjal, még jobban kiemeli az arcukon a ráncokat.

ilyesmi hajakra gondolok: [link]

[link]



2014. febr. 12. 15:29
 1/5 anonim válasza:
szimplan tetszik nekik :)) ugy gondolja sok 30 feletti no,hogy o mar oreg (persze ez nem igy van) es ha mar egyszer oreg ,neki mar nem lehet hosszu haja, mert az inkabb a fiataloknak,tiniknek van:)
2014. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt én is megfigyeltem.

A legtöbben úgy gondolják hogy a vörös, sárgás szőke szín az jobban megmarad és fedi az őszhajszálakat.

A hosszú haj pedig "nem áll jól már az ő korukban", illetve a rövid haj praktikusabb. A koruk beli, vagy idősebb pasiknak meg "nem tetszik ha nem a korukhoz illően néznek ki".


Szerintem egy 30-40 éves még nem öreg, nem kellene így gondolkodniuk.

Ha adnak magukra, a külsejükre, nem is látszódik meg annyira a koruk.

Volt például az általános iskolámban egy matektanár aki vékony, sportos volt, szépen sminkelte magát, stb látszott hogy foglalkozik magával.

43 éves volt, de akár 30-nak is hazudhatta volna magát.

2014. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Haha, pont ezt csináltam én is kb négy éve, akkor voltam 30. És kb két éve lett festve vörösre, de szülés előtt évekig vörös volt csak a terhesség alatt abbahagytam a festést. Utána párszor próbáltam befesteni de a hosszút nem fogta be, ledobta a színt. Most megint növesztem :) bár szerintem csak addig hogy össze tudjam fogni. Én részben azért vágattam le mert elegem lett belőle, nagyon töredezett volt, lassan száradt, nem is szerettem kibontva hordani, illetve mivel amúgy is GYESen voltam, úgy voltam vele hogy ha béna lesz, akkor sincs baj :p. A rövid/tüsi hamar száradt de könnyű elaludni és gyakran kell vágatni mert az enyém göndörödik. Most már a fülemig ér, így nem fekszem el, kevésbé is göndörödik és még mindig elfogadható idő alatt megszárad.


Én leginkább azt látom hogy a tizen/huszon évesek szinte kivétel nélkül hosszú hajat hordanak, egyszerűen az a divat, a "felnőttek", harmincasok meg mindenféle frizurával előfordulnak (de még köztük is a többségnek hosszú), bár az ennyire rövid inkább 45 felett jellemző. Deutsch Anitának botrányosan rosszul áll. Szintén 45 felett jellemző a festett vörös, korombeli nőknél nagyon ritkán látom.

A 30-asok azért még nem ráncosak, és akad jópár nő akinek jól is áll pl [link] Viszont aki még 50 felett is megtartja a hosszú haját, neadjisten nem is festeti, azt tuti csodabogárnak nézik.

2014. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
20%

Mert a rövid haj nagyon szexi.

mint pl. ez is: [link]

2014. febr. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
Én nem vagyok 30 feletti nő, hanem csak 26 vagyok, de én is ilyenre vágattam nem rég. Korábban soha nem volt rövid hajam, de már régebben eldöntöttem, hogy le fogom vágatni rövidre. Tavaly augusztus végén volt az eljegyzésünk a párommal. Az esküvő csak idén szeptemberben lesz, ezért eljegyzés előtt teljesen rövidre vágattam a hosszú hajamat. Nem akartam vele várni még egy évet, mert egyrészt már untam a hosszút, másrészt pedig a rövid sokkal praktikusabb. Nem bántam meg, hogy levágattam. Esküvőig egy kicsit még visszanövesztem, de esküvőnk után megint levágatom. Festeni nem festetettem soha és nem is fogom.
2014. febr. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!