Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőrre mit ajánlotok?

Pattanásos bőrre mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
4 éve pattanásos a bőröm. Sok mindent kipróbáltam már és nem nagyon segítettek! Kérlek segítsetek!

2014. febr. 10. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

A lényeg azon van, hogy felejtsd el az olyan kozmetikai szereket, amik a bőr kiszárítására, vagyis a pattanások leszárítására hivatottak. Pont az ellenkezőjét érjük el vele, kiszárad a bőrünk, ezáltal beindul egy olyan folyamat, hogy a bőr még több faggyút kezd el termelni, hogy ellensúlyozza ezt. Ez pedig ugye újabb pattanásokhoz vezet. Lényeg a mindennapos tisztításon és ápoláson van. Reggelente és esténként használj arctisztító tejet, tonikot. Az olyan arctisztítók jók főleg, amikben finom részecskék is vannak, ezáltal radírozzák is a bőröd, megszabadítsák az elhalt hámsejtektől. Soha ne feküdj le sminkkel. Minden este távolítsd el magadról, azok is eltömítik a pórusokat, nem fog tudni lélegezni a bőröd. Fontos a rendszeres bőrradírozás is. Nekem erre a célra a legjobban a sima fürdősó és olívaolaj keveréke vált be. Miközben megtisztítja a bőröm, még táplálja is az olaj. Aztán olyan a bőröm, mint a babapopsi. És szerezz be egy jó hidratáló arckrémet, ha zsíros a bőröd, akkor vegyél inkább nappali célra ajánlottat, mert azok kevésbé zsírosak és könnyebben beszívódnak. Én is sokáig küzdöttem a pattanásokkal, pedig már túl voltam a tinédzser koron, de én hülye szintén abba a csapdába estem, hogy folyamatosan szárítottam ki a bőröm, hiszen gondoltam ettől fog leszáradni a pattanás. A nagy francokat! :)


Tehát összességében: sminklemosó minden este, arctisztító tej\tonik reggelente és este, hetente párszor arcradírozás valami durvább szemcséket tartalmazó termékkel, ami tényleg minden elhalt hámsejtet levisz, (olívaolaj + fürdősó, cukor keveréke erre tökéletes) és egy hidratáló krém. Sőt én még azt is szoktam, hogy egy-egy arcradírozás előtt finoman átdörzsölöm az arcom olívaolajjal, és hagyom rajta egy 20 percig. Csodákat művel a bőrrel.


Mióta ezeket a műveleteket végzem, és ezeket a termékeket használom, megszűnt a zsíros bőr problémám. Reggelente úgy ébredtem anno, hogy alig vártam, hogy menjek a fürdőbe lemosni az arcom, éjszaka annyira zsírosodott a bőröm, de pont ezért, mert napközben teljesen kiszárítottam.


Sok sikert neked, ha teheted fogadd meg a tanácsom, nem mondom, hogy biztosan neked is befog válni, de sajnos a legtöbb embernél az szokott lenni a probléma, amit mondtam.

2014. febr. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a hasznis tanacsot! Ki fogom probalni es remelem sikerrel is jarok!! :)
2014. febr. 10. 21:36
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Azt tanácsolom fordulj kozmetikushoz,ő nem csak tisztítja ápolja is utána a bőrt.Az otthoni ötletek nem mindenkinél válnak be.
2014. febr. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Ugyan így voltam vele évekig, ráadásul én nem használhattam szinte semmilyen krémet mert elég sok mindenre allergiás vagyok :( Mindenképpen kell egy méregtelenítést is csinálnod, amitől ugyan az elején még patisabb leszel mivel elkezd kiürülni az összes méreg anyag a szervezetedből, de utána egy picivel jobb lesz.

De ami a legnagyobb áttörést okozta nálam (azóta iszonyat boldog vagyok :D ) az a búzafű kapszula egy arc maszk és egy szérum! A legjobb barátnőm kézbe vette a dolgokat, kb 3 naponta tartunk egy csajos estét és "leápolja" az arcomat, miközben dvd-zünk, pletyizünk meg minden ami csajos dolog. (Ez egyfajta kölcsönös kényeztetés, én főzök neki finomakat ő meg megváltja az arcbőrömet :D ) Írj privit ha érdekel, ha gondolod megkérdezem mit használ. A búzafű kapszulára visszatérve, azt nem a bőrömre szedem, hanem az emésztésemre, mert 3-4 naponta tudtam csak wc-zni, ha ezzel nincs problémád akkor természetesen nem kell használni, de amióta szedem jobban csúsznak a dolgok! :)

De azok a krémek... úristen imádom!!! Olyan simi lett tőle a bőröm! Sajna nekem olyan patijaim voltak amik nagyon mélyen gyulladtak be, alig tudtam kinyomni amitől meg sebes lett :( (Amúgy én a fogamzásgátló szedése óta vagyok pattanásosabb, kb 3 éve szedem, de a mellem nagyobb lett tőle tehát nem hagytam abba, ennyi áldozatot megért nekem a nagy cici :D )

2014. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Előző vagyok, elfelejtettem írni, hogy egyet értek az előttem szólóval, soha ne szárítsd le a patikat!!! KAMU! Nem hogy jobb lenne tőle a bőröd hanem rosszabb lesz. Én is amikor "leszárítottam" a patikat azt vettem észre hogy a bőröm elkezdett megkeményedni, ettől még nehezebben tisztult a bőröm, arról nem is beszélve, hogy a száraz bőrnél kevesebb csúnya dolog van. (És szinte mindegyikre allergiás voltam attól is jobban begyulladt :(:(:(:( )
2014. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget!! Erdekelne hogy mibol van a pakolas mert sajnos az en borom is eleg erzekeny!! :/
2014. febr. 18. 16:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezeket tartalmazza: (fehér tea kivonat és aloevera a lényeg)


Aloe barbadensis Gel ( Stabilized Aloe Vera Gel), Cyclomethicone, Aqua/Water, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone, Glycerin, Butylene Glycol, Hydrogenated Polyisobutene, Camellia Sinensis (White tea) Leaf Extract, Mimosa Tenuiflora Bark Extract,Tocopheryl Acetate, Polyacrylamid, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Sodium Ascorbyl Phosphate, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Tropolone (2-Hydroxy-2,4,6-Cycloheptatrienone), Parfum/Fragrance

2014. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!! Ki fogom probalni!! :)
2014. febr. 22. 13:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!