Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az indiai noknek miert olyan...

Az indiai noknek miert olyan szep a hajuk? Mit hasznalnak ra, hogy szep, hosszu, eros, fenyes hajuk van?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Első sorban genetika,de te is használhatsz pl. hajápolóolajat,nekem az yves roche-ben kapható hajápoló nagyon bejött,de egyébként egyszerű patikai ricinusolaj vagy olivaolaj is jó :)
2014. jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ayurvédikus hajápolás :) rengeteg gyümölcsöt, olajat tesznek rá, többet már itthon is lehet kapni. Nekem van itthon amlmám (nem almám, amlám), shikakaiom, hennám, indigóm, cassiám, ezek porok. Hennát és indigót hajfestésre használok, de jól ápolják is a hajat. Aztán olajból van: amla olaj, szezámolaj, bhringraj, kókuszolaj (2féle), ricinus nem mindig, de gyakran az is van itthon, akkor vettem ma tocopherolt (E vitamin csepp formában) van avokádó olajam. Ezek mind mind az indiai hajápolás részei.
2014. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Tényleg leginkább genetika. Többségüknek alapból sokkal több haja van, mint az európaiaknak, meg azt is olvastam egyszer, hogy egy hajszáluk 5x vastagabb lehet a miénknél. Szóval nehezebben is törik, ellenállóbb.
2014. jan. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom:) Azta 2. Neked nagyon sok mindened van:)Es miota hasznalod oket?:) Es hatnak?Neked is olyan szep mar a hajad?:) Nekem csak ricinusolajam van ittohn,eddig egyszer hasznaltam,mert felek,h kihullik tole,olvastam,hogy volt akinek kihullott.:/ De akkor folytatom,es megprobalok beszerezni meg ilyen olajokat:)
2014. jan. 24. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Nekem is hullott a ricinustól!
2014. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Kösz szépen a lepontozást... igen sok mindenem van és sok időmben is telt beszerezni őket, nem egyszerre vásároltam fel a boltot. Aki lepontozott meg lesz szíves utána nézni az indiai hajápolásnak, mert szemmel láthatóan halvány lila gőze sincs róla mi az. Kicsikét jobban beleástam magam a témába, mint az átlag, emiatt még nem kell lepontozni...
2014. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Na, bocsánat, annyira felhúztam magam, hogy pont a kérdésedre nem válaszoltam. Igazából kb másfél éve kezdtem ezeket használni, de van olyan, ami csak 1-2 hónapja van a birtokomban, valamit féléve szereztem be. Határozott változást igen érzek, a hajam 2xx olyan dús és hosszú, egészséges, kevésbé törik. Korábban rendes festékkel festettem, az eléggé tönkretette :( de a henna-indigó kombó jónak tűnik kifejezetten, épp tegnap festettem egyébként. Amlát és shikakait is tettem bele, az amlát nagyon szeretem, nagyon felpuhítja a hajam, a shikakaial viszont annyi problémám van, hogy egyszerűen potyog. Ugyanolyan por, mint a többi, de talán durvábbra van őrölve vagy nem is tudom mi lehet, emiatt felvitelkor össze vissza potyog a fürdőben, lemosáskor viszont gyakran benn marad a hajamban...úgyhogy azt sztem többet nem veszek, mert tud annyit, mint az amla, mégis ez utóbbi nm okoz annyi macerát.

Olajokat vegyesen használom, ha idő hiányom van, akkor csak bhringrajt kenek fel, ha nagyon ráérek (vizsgaidőszak miatt ez sajnos most nemigen fordult elő), akkor mixet keverek ricinus, kókusz és szezámolaj segítségével. Azt meg sürgősen felejtsétek el, hogy konkrétan a ricinustól hullott a hajatok, mert nem igaz. Bármilyen más olajtól ugyanúgy könnyebben eltávoznak a hajszálak felvitelkor, mint a ricinustól, de ezek olyan hajszálak, amelyek amúgy is kihullottak volna pár napon belül. Lemosásnál is ugyanezért lehet tapasztalni, hogy több hajszál van a kádban, mint egyébként. Cserébe viszont nyilvánvalóan a következő napokban kevesebb fog hullani, de azt szinte észre sem veszi az ember. Tudom, mert először én is megijedtem, hogy mennyi hajam kihullik felvitelkor és hajmosáskor, de mégis folytattam az olajozást és lám: nem ritkább, éppen hogy sűrűbb lett a hajam. Szóval ez a ricinustól hullik a hajam c. dolog úgy tévhit, ahogy van. (lehet megint lepontozni:)

2014. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszod:) Es ez az amla ez mennyibe kerul?:)Bocsi,h ennyit kerdezek:)
2014. jan. 25. 13:29
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Semmi :) szívesen válaszolok. Sztem ez attól függ, hogy hol és milyet veszel. Én csak egy félét próbáltam, ez a Khadi márka, ebből van porom is és olajom is. A por 150 grammos, azt hiszem 2ezer vmennyi lehetett, sajnos nem emlékszem rá. Nem igazán olcsók, legalábbis én eleinte kicsit sokalltam, de relatíve sokáig elég, meg főzetet is lehet belőle készíteni, akkor egy evőkanál elég hozzá. Pakoláshoz annyi kell sajnos, amennyi hajad van, viszont az azért nem kifizetődő, mert pl az én hajamra az egy doboz is elég lenne akár. Eézrt érdemes kifőzni egy teát és még melegen beletenni 1 kanál amlát, hagyni ázni, leszűrni és ügy ráönteni a hajra. Az is jó. Meg nyilván tőled függ, hogy mi mindent teszel még a főzetbe. A rozmaring serkenti a vérkeringést, ahogy a borsmenta is. Korpa ellen jó maga az amla is, ha bármilyen gyulladásod van, akkor érdemes kamillával használni.

Egyszer láttam egy videót, sajnos olasz nyelvű volt, de ha tudsz olaszul akkor kikereshetem. Ott a csaj maga csinált házilag amla olajat. Ami volt otthon olaj készlete azt összemixelte, abban is volt ricinus, szezámolaj, kókuszolaj, meg még jó sok minden és abba tette bele az amlát. Vagy 40 napig hagyta az elegyet és utána kezdte pakolásként használni. A tocopherol (E vitamin) jó tartósítószer az ilyeneknek. Na most én sokat kerestem E vitamin olajat boltokban, de sajna így nem kaptam, viszont megoldottam úgy, hogy vettem zselés kapszulát és azt egy tűvel kilyukasztom és kifolyatom belőle az olajat :D ha kell, de am ezt is ritkán használom, meg inkább arcápolásra.

2014. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!