Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az jó vagy káros, ha elmegyek...

Az jó vagy káros, ha elmegyek kozmetikushoz kinyomatni a pattanásaimat?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ hány éves vagy.Én 15évesen elmentem de jól elbszúrta a bőrömet,kis lyukacsokkal van tele.Ha te is ilyen fiatal vagy,akkor nem igazán javaslom,ilyenkor még vékony a bőröd és az a durva nyomkodás többet árthat mint használ.A legjobban az jár aki békénhagyja a pattanásait,tudom,hogy erre senki nem képes de ez a legjobb.Ne próbáld gyógyítani azt,ami nem betegség'hanem egy természetes folyamat.A legjobb amit tehetsz,hogy RENDSZERESEN tisztítod,nem eszel gyakran egészségtelen kajákat.Nem kell mindíg a tükörben bámulni magad és bossznkodni,hogy "de csúnya az arcom",mert úgy sem tehetsz semmit.
2014. jan. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

21 vagyok, és az a baj, hogy ezek ilyen nem tudom... bőr alatt fel van halmozódva, de közepe sincs nagyrészének, és nagyon zavar


amúgy persze tisztítom, naponta 2-szer mosakodom valami patikai mosakodókrémmel. ez vált be a legjobban, mert a direkt pattanásos dolgok rohadósra szárították a bőröm :D

2014. jan. 21. 21:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Én most 15 vagyok, tavaly elmentem kozmetikushoz,a pattanásaim miatt... Nagyon alaposan dolgozott, kent rá mindenfélét az arcomra, igaz utána 3napig piros pöttyök voltak a fejemen,de megérte! A kozmetikus előtt tiszta zsíros,miteszeres,patis volt a bőröm,és hála,közel 1 éve,hogy pati mentes,matt egyenletes arcbőröm van :) igaz,nekem mester kozm. Csinálta,de nem drágán. Esetleg kenj rá ki rétegben Nivea babapopsi kencét,az segít,vagy itt egy pakolás (nagyon imádom én is:) : 2 kiskanál szerecsendió (lereszelve) , 2kiskanál méz,keverd össze,tedd fel az arcodra 15-30percre,majd langyos vizzel mosd le! (bőrradirként is haszn.) remélem segítettem :)

2014. jan. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó,szép tiszta lesz utána.Egy kozmetikus ott is látja ahol te nem.Megfelelő pakolást és anyagokat használ bőrtipus szerint.
2014. jan. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nem káros, ha szakszerűen kinyomkod, de nekem speciel nem ért semmit, mert a pattanások ugyanúgy visszatértek. Mire begyógyult volna a nyomkodás helye, már ott virított a következő adag, egy ördögi kör volt.
2014. jan. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

jó, köszi!!


de tényleg, még úgy is megyek bőrgyógyászatra, majd ott is megkérdezem... ezt el is felejtettem :D


Na akkor tényleg köszi mindenkinek a választ!! :)

2014. jan. 23. 12:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én 3 éves évi 5-6 alkalommal járok kozmetikushoz.Csak a miteszereket nyomkodja ki,a pattanásokat békén hagyja.Pattanásokra nekem a bőrgyógyász írt fel különböző,antibiotikum tartalmú kenőcsöket.Ezek a faggyú termelést is csökkentik és nem lesz olyan zsíros a bőröm tőle.
2014. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nekem nem váltak be, amit a bőrgyógyászok írtak fel, főleg mert kiszárítják a bőröm teljesen :/
2014. jan. 23. 23:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!