Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az lehet, hogy valakinek a...

Az lehet, hogy valakinek a haja csak bizonyos hosszig nő meg, utána egyszerűen nem nő?

Figyelt kérdés
Növesztem a hajam, de évek óta kb ugyanakkora. Persze járok aránylag rendszeresen fodrászhoz, tehát nem azért nem nő, mert el van törve, meg mert nem ápolom megfelelően. De vágás után megnő akkorára, mint vágás előtt volt, de tovább nem.

2013. dec. 27. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Természetesen :D egy idő után nem lesz hosszabb, ez genetikailag kódolt. Függ attól, hogy meddig tart a hajad növekvő fázisa (általában 2-4 évet mondanak, kinek mennyi), illetve, hogy egy hónapban mennyit nő a hajad. pl van akinek havi 1 centit nő és 2 éves a növekedési fázisa mielőtt leáll majd kihullik a hajszála (biológia könyvet böngészheted) így nő neki kb 24 centisre, vagy valakinek 4 évig is eltart és nő havi 2 centit.... szóval vannak eltérések. Van akinek persze 6-7 évig is nő , így jó hosszú hajuk van és van a másik véglet is. :/
2013. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor várhatom, hogy nagyon hosszú hajam legyen :( Ez a növekedési fázist ha jól értem, meghosszabbítani nem tudom, de azon tudnék változtatni, hogy többet nőjön egy hónapban?
2013. dec. 27. 17:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet ilyen, de általában legalább derékig mindenkinek képes megnőni, nagyon ritka, ha a genetika miatt nem nő még akkorára sem. Egy átlag embernek 80-100 cm-re képes megnőni. Aki például vállig vagy hátközépig érőnél nem tudja tovább növeszteni, ott vagy az van, hogy sokat vagy gyakran vágat, így mindig levágja ami nőtt; vagy nem ápolja megfelelően, és letöredezik a vége. 3-4 havonta 1 cm-t elég vágni (fodrászok viszont a tapasztalatom szerint nem ismerik a mértékegységeket, szóval érdemes egy jó éles hajvágó ollóval inkább otthon vágni). Ha jól van ápolva, 3-4 hónap alatt nem töredezik el, és az az egy cm is felfrissíti kicsit. Meg persze úgy a legjobb a hajnak is, meg vágás szempontjából is, ha egyhosszú a haj, nem réteges vagy tépett.
2013. dec. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én nem mondanám, hogy túl gyakran vágatom, nagyjából 3-4 havonta, van, hogy van több is. Azt hogy mennyi legyen levágva, a fodrászra szoktam hagyni, mindig azt mondom, hogy annyit vágjon, hogy egészséges legyen a vége. Volt, hogy többet vágott, mert már régen is voltam előtte, meg tényleg gyenge volt a vége, de pont ma voltam fodrásznál és ma keveset vágott, 2-3 centit.
2013. dec. 27. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:

En nekem derek ero hajam van, soha nem vagattam belole csak a vegebol en 1 evben szoktam 1 szer max 2 szer de nem sokat.

A haj novesztesre ajanlom a ricinus olajat, en nem hasznalom anyum szokta es nagyon jo.

2013. dec. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem a ricinus nem vált be, gondolom mindenkinek máshogy hat...
2013. dec. 28. 12:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Havi 1 cm-t nő általában a haj, szóval akkor nagyjából annyit le is szokott neked vágni gondolom a fodrász, ezért "nem nő".
2013. dec. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!