Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen bizalommal fordúltok...

Milyen bizalommal fordúltok egy új frissen végzett fodrászhoz vagy kozmetikushoz?

Figyelt kérdés
Szívesen elmentek hozzá, vagy inkább kihagynátok? Mi késztet ahoz hogy fodrászt vagy kozmetikust válts?
2009. nov. 27. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

az késztet, hogyha csalódtam az előzőben (ár/munka). Vagy esetleg ha nagyon sokan dicsérik a másikat... de azért én ált. hűséges vagyok. De lehet hogy akkor elcsábulnék :D

Hát én azért elmennék szivesen egy új kozmetikushoz! Mert lehet h az újonnan végzett tud valami új vagy modern kezelést stb.

2009. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Idén váltottunk fodrászt!Hogy miért?Mert mindig késett a munkával.Megbeszéltük,hogy x órára menjünk,odamentünk azt mondta,hogy bocsi de még kicsit várnotok kell.Volt,hogy azt mondta,hogy még elmehettek egyet sétálni,fagyizni,kábé fél óra múlva gyertek vissza.Ezenkívül drága is volt.De a legdurvább decemberben,nővérem szalagavatóján volt.Megbeszéltük,hogy nővérem megy 8-ra én 10:30-ra.De közben felhívott 10körül,hogy ne menjek,mert még nincs kész,majd hívjam fel dél körül.Felhívtam délben,még mindig nem készült el...apum ideges lett és felhívta a fodrászt(aki régi ismerőse),hogy mégis mikorra menjek.Mondta,hogy mindjárt kész mehetek.Ez volt fél 2-kor.Bementem és megkérdezte,hogy nem tudtam már otthon várni?De,tudtam volna még,csak fél 5-re ott kellett lenni a szalagavatón.Így is elb.szta a hajam+mikor hazaértem már csak gyorsan átöltöztem megmostam az arcom és mentünk is.Ja,és előtte való nap volt anyum nála,hagyott neki borravalót,mondta,hogy mi már ne hagyjunk.Tesóm 100Ft hagyott neki,mert úgy jött ki.Nekem pedig nem tudott visszaadni így csak rajtunk több,mint 1000Ft borravalója volt...

Na,hát itt szakadt el a cérna.

Viszont ahova most járunk nagyon jó,mert olcsóbb,mindig pontos(ha azt mondja 10-re menjek,akkor 10-kor elkezdi mosni a hajam:) ).

14,5/L

2009. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Én jövőre végzek, mint fodrász ezért érdeklődök a dolgok után, mennyi esélyem lenne:D
2009. nov. 27. 12:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én megkérdem tőled,hogy te hogy érzed? Valaki elmegy most hozzád le tudod vágni olyanra a haját mint amilyenre kéri? Mert hozzám elvileg holnap fog jönni egy tanuló csaj,ismerősöm húga,aki azt mondta jól vág és a suliban is jó jegyeket szerez gyakorlatból,de azért vannak fenntartásaim vele kapcsolatban. Merjem,ne merjem odaadni neki a hosszú hajam hogy vágja fazonra? Azt hiszem ő is jövőre végez,mint Te.
2009. nov. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én csak attól félek az új fodrásznál, hogy azt mondom neki h vágjon fél centit és lesz belőle 3
2009. nov. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szija!

Ez nagyon sok mindentől függ, leginkább oktatótól is. Én úgy érzem le tudok vágni normálisan egy hajat és az elméleti tudásom is egész jó, az oktatóm nagyon jó fodrász. Akinek csinálom a haját meg van velem elégedve. Viszont sajnos vannak olyan tanulók akik nagyon gyengék, az oktatójuk sincs igazán tisztában a dolgokkal, így nem tudják átadni a tudást a tanulónak. Sokszor egy jó fodrász tanulója jobb és pontosabb munkát végez, mint sok fodrász aki már évek óta a szakmában van. Nem mindegy hogy valaki csak úgy csinál valamit vagy érti is amit csinál és tudatosan dolgzik.

Ha jókat hallotál a tanulóról aki megy majd hozzád, akkor szerintem ne aggódj, nem lesz baj. Főleg hogy hosszú a hajad , azt nem lehet annyira elrontani, mint egy rövid női hajat. Ha meg leszek elégedve a munkájával és máskor is szólsz neki akkor biztos nagyon alkalmazkodó lesz. Én is megteszek mindent azért hogy megtartam azt a pár kis vendégemet, ha kell szombat este vagy vasárnap délelött is elmegyek hajat csinálni.

2009. nov. 27. 12:54
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát nekem a hosszú hajam nyáron egy fodrász rontotta el,szóval én már azokban sem bízom,csak reménykedem,hogyha valaki tanuló talán jobban odafigyel. Mi annak a hajvágásnak a neve,hogy magyarázzam el neki azt,hogy tépett/réteges fazont szeretnék de ritkítőfésű nélkül simán ollóval? Hogy tanultátok ezt a suliba? Köszi,hogy válaszolsz,sok sikert a további munkádhoz!
2009. nov. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Nem tom, hogy a ritkitó fésüt amit írtál azt mire érted, de sztem az a nyeső, borotva penge van benne. Azzal semmikép ne enged vágatni, föleg a hosszú hajat, mert nagyon káros, szaggatja a hajat. Vagy lehet a ritkitó ollóra érted. De mindegy , egyik sem jó a hosszú hajhoz. Mond azt neki, hogy csináljon a hajadba átmenetet( tépés végülis)és majd meg fogja kérdezni, hogy mennyire szeretnéd hogy rövid legyen a teteje és mekkora legyen a hossza.majd, PUHITSA át a hajvégeket. Ezt elvileg értenie kéne. Így nem lesz nagyon ritka, sem rövid a hajad és a vége is szép, könnyen formázható lesz. Majd írd le légyszi milyen lett a hajad. Szija

2009. nov. 27. 23:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Szóval mondjam,hogy puhítsa át.Oké,de ha nem érti ez mit jelent?:) Egyébként elhúzódik a dolog,ugye hétvégén kellett volna mennem,de biztos bennem van a félsz és elhalasztottam. Egyébként arra a pengés szerszámra gondoltam,hogy nem szeretném de látom te érted mire gondolok/milyen hajat szeretnék. Amikor olyan "ritkítófésűvel" nyúltak eddig a hajamhoz,mindig ritka lett,és én inkább dús hatást szeretnék evvel a fazonnal elérni.
2009. nov. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szia!

Szerintem értenie kell mi az a puhítás, de nem értené akkor az azt jelenti hogy a rendes hajvágó ollóval ( nem a ritkítóval) a hajad végeit bevágdossa már mikor száraz, máskép nem tudom leírni, ezzel nem lesz ritka a hajad, csak a vége lesz kicsit könnyebben kezelhető. Ha nagyon vékonyszálú a hajad, akkor nem kell megritkítani, csak sima átmenetet vágni bele.

2009. nov. 30. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!